З двох озер в межах Львова поки що можна купатися лише в одному

З двох озер в межах Львова поки що можна купатися лише в одному

фото з сайту places.biz.ua

З двох озер, які знаходяться в межах міста Львова - Винниківському і Брюховицькому поки що можна купатися лише в одному з них - Винниківському.

Читайте також: Львівська СЕС оновила інформацію про безпечні водойми на Львівщині

Це озеро, за словами начальника міського управління НС та цивільного захисту населення Віктора Іваніцького, 7 липня офіційно отримало не лише всі офіційні дозволи для відкриття літнього сезону, але й паспорт пляжу. І з 7 липня 2015 року тут відкрито відпочинковий сезон. Поки що це єдиний водний об’єкт, де організовано масовий відпочинок людей на воді. Водний об’єкт відповідає усім вимогам безпеки людей: санітарним нормам, безпеки щодо облаштування пляжу, рятувальних служб.

фото з сайту www.rybalymo.org.ua

"Ситуація з безпекою на воді, на жаль, є проблемною, особливо зараз, коли діти на канікулах і часто залишаються без нагляду. Статистика по місту Львову – 1 утоплений цього року. Такі випадки трапляються на безгосподарних озерах. Винниківське озеро – єдина водойма у Львові, яка має дозвіл на проведення купального сезону. Позаминулого року тут був нещасний випадок: вночі хлопець у нетверезому стані показував перед дівчиною, як він плаває, і в результаті втопився.

Торік у Львові було 2 утопленики, цього року 15-річний хлопець на Персенківці потонув. Після 1-2 чарки у людей з’являється героїзм, а п’яний на воді – це вже небезпека. Коли дорослі вип’ють, діти кинуті напризволяще. Це основна причина. По-друге, перегрілися – і у воду. Коли ті, хто відпочиває, зрозуміли, що людина тоне, вже пізно. Тоді вже працюють водолазні служби. Нам треба самим думати про себе і своїх дітей.

Винниківське озеро – єдине у Львові, яке має офіційний дозвіл на проведення купального сезону. На підході – "Колиба" у Брюховичах. Якщо навіть цього року не відкриють купальний сезон офіційно, то наступний сезон буде дуже якісний", - пояснює начальник управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ЛМР Віктор Іваніцький.

"У нас ще є статистика щодо того, скільки львів’ян втопилося за межами міста: 2012 року – 18 осіб, 2013 – 10, 2014 – 10 людей. Це крім тих, які загинули в інших областях і на морях.

Відповідно до всіх державних вимог, правил поведінки на воді, на Винниківському озері дотримані всі параметри, необхідні для того, щоб відкрити пляж. Це паспорт пляжу, який підписують органи місцевого самоврядування, погоджують Львівська центральна рятувально-водолазна служба, Державна санітарно-епідеміологічна станція, Державна служба з надзвичайних ситуацій.

На цьому водному об’єкті є рятувальники, які вже працюють роками. Якщо рятувальники тільки прийшли на роботу вперше, ми їх готуємо, проводимо навчання – теорію і практику на місцях, видаємо свідоцтва.

Температурний режим, який зараз встановився, надзвичайно важкий для нашої служби, тому що, станом на зараз, у Львівській області є вже 38 утоплених, з них 3 дітей. Наголошую, що нещасні випадки здебільшого стаються у місцях, де люди неорганізовано купаються, де немає рятувальників, плавзасобів, і там, де директори баз халатно ставляться до своїх обов’язків. Також всі утоплення стаються о 4-5 год. вранці, 20.00-21.00 год. ввечері.

Нагадую, що рятувальники рятують людей, які кричать про допомогу. Якщо хтось подає неправдивий сигнал, то це адміністративно карається.

Найбільш проблемне озеро – Ясниський кар’єр: за півтора місяці 12 виїздів.

Наголошую для батьків, що дивитися за дітьми, які купаються, треба у воді, повернувшись обличчям до берега, а не з берега дивитися на дітей. Тоді ніколи не буде нещасних випадків", - розповів начальник Львівської центральної рятувально-водолазної служби Роман Фіца.

Як розповів директор бази відпочинку "Винниківське озеро" Роман Таратула, цьогорічний купальний сезон на водному об’єкті розпочався із запізненням через погодні та технічні умови. Через надто низьку температуру на початку літа, лише з 7 липня можна було відпочити на озері у Винниках.

"На базі відпочинку є повністю укомплектований штат: охоронці, рятувальники, медичні працівники. У нас є внутрішня рятувальна служба, яка вже довгий час обслуговує озеро і робить це цілий рік, аби не залишати водне плесо без догляду. Кожні 10-15 хвилин ми попереджуємо людей з гучномовця, де можна, а де не можна купатись", - зазначив директор бази відпочинку "Винниківське озеро" Роман Таратула.- У рятувальній бригаді працює 7 працівників, які пройшли спеціальні курси. Перед відкриттям сезону, дно озера почистили від сміття і різних непотрібних предметів: каміння, гілок, більше того, тут було проведено обстеження дна водолазами.

Влітку на озері двічі на місяць санепідслужба проводить планові забори води для аналізу.

"На початку липня Львівська санітарна служба виявила перевищення рівня кишкової палички в одному з чотирьох зразків води. Це могло бути спричинено великим притоком дощової води. Тому ми прийняли рішення додатково обробити зону купання вздовж берегів і центральну частину озера вапном", - додав Роман Таратула.

На щастя, на Винниківському озері утоплеників не було. Проте відпочивальників і надалі просять бути обережними, особливо це стосується батьків, які відпочивають з маленькими дітьми, та людей, які вживають алкогольні напої.

До речі,  стоянка автомобілів на озері "Винниківське" - безкоштовна, а вхід коштує лише 15 гривень. На території озера працюють численні ятки, які продають напої і продукти, іграшки і інший крам. Оренда альтанки з мангалом коштує тут 100-150 гривень, біля озера - хороший піщаний пляж.

Про це VG  Львів розповів директор відпочинкової бази "Винниківське озеро" Роман Таратула.- Він зауважив також, що через "антирекламу" з кишковою паличкою, кількість відпочиваючих на озері зараз зменшилась. Погода, на жаль, теж не сприяє відпочинку.

На адміністративних територіях Львівської міської ради, за результатами інвентаризації водних об’єктів, обліковано 118 водних об’єктів, з них 22 водойми мають рекреаційне і декоративне призначення. Всі інші водні об’єкти (в т.ч. річки і потічки) є невеликими природними і технічними (пожежними) водоймами.

Для деяких людей відпочинок на воді закінчується трагедією. Протягом 2011 року на водних об’єктах Львівської області загинуло 104 особи, з них – 9 дітей; у 2012 році – 99 осіб, з них 17 дітей. У 2013 році у Львівській області загинуло 94 особи, з них 13 дітей. У 2014 році – 102 особи, з них 7 дітей.

У 2012 році було також 18 львів’ян, які загинули за межами міста, у 2013 році – 10 осіб. У 2014 році за межами міста загинуло 10 львів’ян.

На водних об’єктах міста Львова загинуло: 2009 рік – 4 людини, 2010 та 2011 р. р. – по 5 людей, 2012 рік – 2 людини; 2013 рік – 2 особи; 2014 рік – 2 людини.

Довідка

Причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними. Тому управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення нагадує правила поводження на водних об’єктах, щоб відпочинок не перетворився на трагедію.

Коли купатися?

Найбільш сприятливою для купання є безвітряна сонячна погода з температурою повітря 22°С та води 18°С. Найкращий час – ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, а заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися у воду. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді потрібно не більше 20 хв.

Де купатися?

Купатися треба на пляжах, водних станціях, адже місця колективного відпочинку завжди мають необхідні засоби для надання допомоги потерпілим, та й коли поруч з вами є багато людей, то у разі небезпеки можна розраховувати на допомогу. Якщо у воді ви відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопельника, а самі не вмієте плавати, - не соромтеся, кличте на допомогу.

В останні роки значно збільшується небезпека відпочинку людей на воді в місцях, де використовують привізні плаваючі технічні засоби у вигляді різних "водних велосипедів", "водних скутерів", моторних човнів та ін., які самочинно спускаються на воду з автомобільних причепів.

Де і як пірнати?

Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз – "солдатиком". Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, бо ви можете вдаритися об дно, знепритомніти та втопитися.

Категорично забороняється:

заходити у воду в нетверезому стані;

 запливати за територію пляжу, яка огороджена буйками;

 підпливати до суден і моторних човнів, що рухаються;

 стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені;

використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

 допускати у воді грубі ігри з захопленням рук та ніг учасників;

 подавати фальшиві сигнали біди;

засмічувати воду та береги водойми;

тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше, ніж до пояса.

Львів у новинах:

Де відпочити біля води: ТОП найпопулярніших озер та пляжів ...

Де освіжитись на Львівщині: ТОП-7 озер 

На Левандівському озері у Львові облаштують пляж