180 років тому: перші в світі фотографії Львова

Новина - Дозвілля та їжа - 180 років тому: перші в світі фотографії Львова

Новина - Дозвілля та їжа - 180 років тому: перші в світі фотографії Львова

Дозвілля та їжа
13 липня 2017 13:22

Львів - місто, про яке можна розповідати дуже багато. Це - місто-легенда, маленький український Париж, дивний симбіоз культурної столиці з унікальними пам'ятками архітектури, місто-музей під відкритим небом. Перша згадка про Львів відноситься до 1256 року. А майже 180 років було отримано перше оптичне зображення міста. Воно належить професору природної історії і фізики, доктору медицини Львівського університету Йогану Глойснеру.

Використаний їм метод називався дагеротипом - від прізвища його винахідника парижанина Л.-Ж.Даггера. Головна відмінність дагеротипа зображення від фотографії полягає в тому, що дагеротип можна виготовити тільки в одному екземплярі - тому він не підлягає тиражуванню.

У 1839 році професор Глойснер за опублікованими описами конструкції виготовив фотокамеру і зробив перші у Львові дагеротипи місцевих пейзажів. Львівські газети того часу захоплено описували цю подію, а професор Глойснер виставив ці знімки для громадського огляду у вітрині книгарні К.Вільда ??на площі Ринок, 2.

У 1843 році на вул. Єзуїтській (цей будинок стояв на місці нинішнього двору будинку на вулиці Гнатюка, 6) було відкрито одне з перших професійних ательє дагерротіпіста І. Холоневського, який одним з перших в місті став займатися фотографією.

Крім того, історія донесла до нас прізвища перших львівських фотографів 60-х років 19 століття - колишнього актора І. Голембіовского, Т. Шайнохи, Ю. Едера. Старі фотографії Львова передають дух минулого, показують різні аспекти міського життя, демонструють образ ідеального стародавнього Львова. Серед них - і панорамні зображення Львова, і загальні види, зроблені з найвищих точок Львова, і портретні зображення мешканців міста ...

180 років тому: перші в світі фотографії Львова фото

180 років тому: перші в світі фотографії Львова фото 1

180 років тому: перші в світі фотографії Львова фото 2

180 років тому: перші в світі фотографії Львова фото 3

Джерело: profidom.com.ua. 

Дивись ще:

До уваги абітурієнтів: у Львові можна поступити на три інноваційні ІТ-програми

Візуалізація: яким буде дитмайданчик на площі Святого Юра

Взяли старт: як у Львові сортують сміття

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах