Краще моря: три термальні курорти на Закарпатті, які варто відвідати влітку

Три термальні курорти Закарпаття. Фото: zhayvoronok.net

Три термальні курорти Закарпаття. Фото: zhayvoronok.net

Дозвілля та їжа
28 травня 11:23

Літо – пора для відпочинку. VG Львів розповість про найкращі термальні курорти на Закарпатті, які неодмінно варто відвідати. Адже краще моря можуть бути лише гори!

Не забудьте підписатися на канал Lviv.vgorode.ua в Telegram.

Берегове

Курорт у Береговому. Фото: zhayvoronok.netКурорт у Береговому. Фото: zhayvoronok.net

Берегове — невелике містечко в Закарпатті, один з найбільш унікальних термальних курортів нашої країни. На території курорту в Берегово є багато джерел і басейнів з термальними водами, купатися в яких можна як влітку, так і взимку.

Порівняти закарпатську сірководневу термальну воду можна з водами Ісландії, Новій Зеландії, на Курильських островів. Мінералізація води тут становить 24%.

Косино

Відпочинок у Косино. Фото: kosino.uaВідпочинок у Косино. Фото: kosino.ua

На території  термальні води в Косино  не мають аналогів в Україні та за своїм складом подібні до термальних курортів Угорщини. Цілюща вода курорту піднімається з однієї із трьох діючих свердловин на Закарпатті. Температура термального басейну 41 градус. Глибина свердловини 1190 метрів під землею. Вода корисна для лікування захворювань опорно-рухового апарату, наслідків травм кісток і м’язів, серцево-судинних, нервових і шкірних захворювань, а також є ефективною у виведенні солі з нирок.

Велятино

Санаторій у Велятино. Фото: vsesanatorii.comСанаторій у Велятино. Фото: vsesanatorii.com

У селі Велятині Хустського району є кілька хороших санаторіїв та відпочинкових баз із термальними іодами. Термальні джерела тут мають підвищений вміст брому і йоду. Вода надходить зі свердловини глибиною понад кілометр, при температурі 40 градусів. Для приємного перебування у воді її охолоджують до 30 градусів. Тут лікують захворювання опорно-рухового апарату, органів дихання, серцево-судинної і нервової системи.

Нагадаємо, раніше ми розповідали про особливості відпочинку в місті здоров’я – Трускавці, про спокійний та тихий відпочинок в Раковці. А також "розсекретили" де знаходиться Карапатське море, і як потрапити у край тарпанів, бурих ведмедів і равликів на Яворівщині.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах