Музей-заповідник "П’ятничанська вежа" запрошує на екскурсії

Музей-заповідник "П’ятничанська вежа" запрошує на екскурсії.

Музей-заповідник "П’ятничанська вежа" запрошує на екскурсії. Фото: loda.gov.ua.

Дозвілля та їжа
01 квiтня 2022 14:17

На Львівщині відновлюють роботу музею-заповідника «П’ятничанська вежа». Запрацює він вже з п'ятниці, 1 квітня. Розташований музей у селі П’ятничани, що у Стрийському районі.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

Музей-заповідник "П’ятничанська вежа" запрошує на екскурсії.Музей-заповідник "П’ятничанська вежа" запрошує на екскурсії. Фото: loda.gov.ua.

П’ятничанська вежа – один з найстаріших прикладів фортифікаційного будівництва в Галичині. Це унікальний мілітарний мурований об’єкт на території Львівщини з XV ст., який зберіг до сьогодні свої первісні готичні форми.

В спогадах мешканців вежа сприймалася як частина великого міста, яке сягало від Львова аж до Рогатина, що то був замок Синявських, який згодом став василіянським монастирем, а у 1724 році його закрили.

Навесні далекого 1995 року у П’ятничанській вежі відкрили музей-заповідник. Експозиція музею  розташована на другому і третьому ярусах кам’яної надбрамної вежі. Вона відтворює мисливське шато. Також представлені картосхеми оборонного будівництва та відомі зразки мілітарної архітектури періоду Галицько-Волинського князівства.

«П’ятничанська лицарська надбрамна вежа – єдина збережена в Україні подібна споруда. Перша згадка про неї датується 1454 роком, хоча згідно з архітектурними ознаками вежа близька до аналогічних німецьких башт ще давнішого періоду. Імовірно, вежа приймала у себе українських князів та їх лицарство, боярство. Як сторожова будівля Галицько-Волинського князівства П’ятничанська вежа була частиною оборонного комплексу шляху Галич-Холм», - розповіла завідувач сектору комунікації та зв’язків з громадськістю Львівської національної галереї мистецтв імені Б.Г. Возницького Василь Мицько.

Цікавий факт: у 2018 році у П’ятничанській вежі відбулися зйомки художнього фільму «Король Данило» режисера Тараса Химича. За сюжетом у такому віддаленому місці непокірні галицькі бояри готували змову проти свого короля.

Ціна квитка: для дорослих  – 30 гривень; для дітей і пенсіонерів – 20 гривень; для студентів – 20 грн.

Вартість екскурсій: для дорослих – 60 гривень; для дітей і пенсіонерів – 30 гривень; для студентів – 50 гривень.

Адреса музею-заповідника "П’ятничанська вежа": Львівська обл., Жидачівський р-н, с. П’ятничани, вул. Замкова, 40. Телефон:  098 256 95 14.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах