П'ять неймовірних місць на Львівщині, які неодмінно слід відвідати цієї осені. Фото: Юрій Богун.
Хоча вересень-жовтень-листопад і не є сезоном відпусток, але цієї пори обов'язково слід знайти хоча б один вільний день, аби поїхати у Карпати та насолодитися "золотою" осінню. У цьому матеріалі розповідаємо і показуємо п'ять неймовірних локацій у Львівській області, які неодмінно слід відвідати.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
У селі Довгому Гірському Східницької громади щороку більшає туристичних принад, навіть незважаючи на повномасштабне вторгнення. Ідея встановити велику гойдалку на березі річки належить місцевому активісту Володимиру Петриківу. Односельці підтримали ініціативу та допомогли втілити задум у реальність і влітку 2022 року на туристичній мапі краю виникла нова локація. Гойдалка одразу ж стала дуже популярною, як серед місцевих, так і серед туристів.
Де: село Довге Гірське, Східницька селищна громада.
Хребет Цюхів завжди славився неймовірними краєвидами, а не так давно тут з'явився ще й "Карпатський маяк", який звідусіль вабить до себе туристів.
15-метрова оглядова вежа, з якої в хорошу погоду видно не лише Дрогобич, Трускавець, Борислав, Східницю, гору Парашку та долину річки Стрий, які знаходяться поруч, а й Львів та Івано-Франківськ, до яких не менше 100 кілометрів, з'явилася у 2022 році. Це ідеальне місце, аби подумати про життя-буття й прийняти важливе рішення.
"Карпатський маяк" є "родзинкою" проєкту "ВелоБескиди", який передбачав будівництво 12 сучасних об’єктів туристичної велосипедної та пішохідної інфраструктури на території регіону Трускавець – Орів – Борислав – Східниця. На жаль, більшість велодоріжок поки що є лише на мапі...
Де: гора Цюхів біля села Орів, Трускавецька міська територіальна громада.
Вітряки між селами Орів та Зимівки – найбільша і найпотужніша вітроелектростанція у Карпатах. Не дивно, що їх видно з будь-якого місця Трускавця. Дев’ять сучасних вітряків не лише виробляють електроенергію, але й ваблять до себе на фотосесію.
Зазначимо, що біля вітроелектростанції цілодобово чергують охоронники, які можуть поцікавитися про ціль візиту, але милуватися "велетнями" не забороняють. А ще з цього місця відкривається неймовірний краєвид на Трускавець, Стебник, Дрогобич й інші населені пункти, тож Орівська скиба, де розташовані вітряки – локація, яку неодмінно слід відвідати, перебуваючи в оздоровниці.
Дістатися з Трускавця до вітряків можна не лише на автомобілі, але й пішки. Подорож на власних двох триватиме близько двох годин (в один бік).
Де: між селами Орів і Зимівки, Трускавецька міська територіальна громада.
У селі Рибник Східницької громади Львівської області є оглядовий майданчик, з якого відкривається неймовірний краєвид на Карпати, річку Стрий і найдовший підвісний пішохідний міст краю (про нього читайте нижче – примітка автора).
З оглядового майданчика, спорудженого над прірвою, простягається широка панорама, від якої у перші хвилини просто перехоплює подих.
Гори, вкриті густими і не дуже лісами, каньйони, полонини з "розкиданими" на них сільськими хатами, меандр ріки Стрий, яка розширюючись, утворює невеликий острівець, який своєю чергою, неначе ділить її на дві частини, довгий і дуже хиткий підвісний дерев'яний міст (найдовший у Львівській області і лише для сміливців!), і знову безкрайні гори – на це можна дивитися довго, щоразу вихоплюючи очима якісь нові цікаві деталі.
Де: село Рибник, Східницька селищна громада.
П'ята локація нашого огляду – найдовший підвісний пішохідний міст Львівщини – "атракція" не для слабкодухих. Втім, ми радимо пройтися мостом, бо це незабутні відчуття, до того ж, з іншого боку річки Стрий відкриваються нові неймовірні краєвиди. Йти довгим-довгим мостом, який хитається, як від вітру, так і від руху вашого власного тіла, якщо ви не місцевий мешканець, який робить це часто, страшно... Особливо, якщо хтось іде на зустріч... Але пригода того варта!
Де: село Рибник, Східницька селищна громада.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.