Не спекотно й не холодно: львів'янам розповіли як відрегулювати подачу тепла квартирах

Новина - Комуналка - Не спекотно й не холодно: львів'янам розповіли як відрегулювати подачу тепла квартирах

Новина - Комуналка - Не спекотно й не холодно: львів'янам розповіли як відрегулювати подачу тепла квартирах

Комуналка
16 грудня 2016 16:26

Дехто з львів’ян скаржиться, що взимку в їхніх помешканнях захолодно або ж навпаки – занадто спекотно. Богдан Камінський, заступник директора ЛМКП "Львівтеплоенерго" з економічних питань, назвав причину нерівномірної подачі тепла та порадив, як можна змінити ситуацію.

"У 1990-х роках були перебої з теплопостачанням. Тоді частина львів’ян доставляли у своїх помешканнях додаткові радіатори, – пояснив Богдан Камінський. – Зараз ЛМКП "Львівтеплоенерго" працює в нормальному режимі. Однак ті квартири, де є додаткові радіатори, забирають багато тепла: без можливості відрегулювати його подачу. Тоді мешканці відчиняють кватирки, аби охолодити приміщення. Тим часом сусідам, які не доставляли радіатори, холодно через нестачу теплоенергії".

Богдан Камінський пропонує вихід: власники будинків мають зробити реконструкцію внутрішньої системи (належить ОСББ або ЖЕКам). "Тільки так можливо зараз налагодити систему теплопостачання, щоб було комфортно всім мешканцям будинку, а не лише окремим квартирам. В ідеалі – необхідно замінити вертикальну "розводку" на горизонтальну, аби можна було регулювати теплоносій в кожному окремому помешканні", – додав він.

Зміна типу "розводки", за словами Богдана Камінського, це складний і тривалий процес, який, однак, у підсумку дасть позитивний результат. Як наслідок, тепло не будуть "перетягувати" від сусіда до сусіда, а подача розприділятиметься між квартирами рівномірно. Однак, мешканці не можуть самостійно втручатися у внутрішньобудинкову систему. Є власники будівель – ОСББ чи ЖЕК: саме до них і варто звертатися, попередньо домовившись між собою.

"Часто львів’яни не розуміють, що будинок – це фактично їхня власність, – зазначив у коментарі для Tvoemisto.tv Богдан Камінський. – Саме вони можуть і мусять керувати будинком. На жаль, виховання Радянського Союзу передбачає усталену думку, що хтось має прийти, вирішити за нас і зробити. Мешканці мають самостійно організуватися і керувати своїм будинком. Тоді будуть і зміни, і результат".

Під час дискусійної зустрічі він розповів, що частина мешканців Сихівського району невдовзі зможе самостійно регулювати у своїх будинках подачу тепла. 10 млн євро гранту від донорського фонду Е5Р спрямують на встановлення 409 ІТП (індивідуальні теплові пункти). Це соціальний грант, спрямований для потреб львів’ян. Зараз ЛМКП "Львівтеплоенерго" проводить тендер та шукає виконавців робіт.

Дивись ще: 

Де покататися на лижах неподалік від Львова

Буковель, Ворохта, Яремче: куди поїхати на Новий рік у Карпати

Різдво наближається: стала відома детальна програма заходів на зимові свята у Львові

ТОП РОЗДІЛУ
Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах