Криптогаманці – це інструмент, який вирішує питання безпечного зберігання BTC, AXS coin, SOL та іншої крипти, а також спрощує виконання транзакцій. Такі сховища здійснюють переведення коїнів та токенів з однієї адреси на іншу та конвертацію всього за пару кліків. Збереження активів підтримується за рахунок протоколу внутрішньої безпеки. Додатковий рівень захисту забезпечується за допомогою приватних ключів та надійних паролів, доступ до яких має лише користувач.
До найбезпечніших криптогаманців відноситься холодний тип сховищ. Пристрої такого плану гарантують максимальний рівень безпеки для цифрових монет, захищаючи їх від онлайн-загроз і ваших власних помилок.
Особливість цього типу полягає в тому, що немає інтернет-підключення і не використовуються для роботи смарт-контракти. Оскільки не потрібне постійне інтернет-з'єднання, холодні сховища вважаються захищеними від онлайн-загроз або шпигунського ПЗ. На додаток до цього відмова від використання подібних рахунків для розумних контрактів захищає користувачів від шкідливих схвалень. Іншими словами, холодні криптогаманці необхідні лише для відправлення та отримання цифрових монет.
Деякі користувачі вважають терміни «холодний гаманець» та «апаратний гаманець» ідентичними. Але все ж таки вони мають відмінність, про яку варто знати. Холодний крипто-гаманець існує у кількох різновидах. Вибір на користь офлайн-сховищ рекомендується робити всім, хто планує утримувати криптовалюти тривалий час. Це відмінний варіант, який тримає приватні ключі за межами інтернету, що робить їх невразливими до онлайн-загроз.
Під таким сховищем розуміють аркуш паперу, у якому роздруковані приватні ключі (часто у форматі QR-коду). Власники можуть легко відправляти монети на подібний гаманець і виводити активи з нього. Однак такий носій вважається менш надійним через ризик пошкодження та втрати. Щоб відправити кошти з паперового сховища, потрібно імпортувати приватний ключ до софтверного гаманця з інтернет-з'єднанням. А це може розкрити дані шахраям. До того ж сам процес – не самий простий.
Це USB-гаманець для криптовалюти у вигляді фізичного носія, який ізольований від інтернету. Від паперових сховищ апаратні пристрої відрізняються наявністю інтерфейсу, який реалізований як допоміжний додаток для ПК або телефону. Як результат – апаратні криптогаманці можуть підписувати перекази офлайн, після чого передавати підписані транзакції на пристрій з інтернет-з'єднанням. Це робить роботу з гаманцем більш безпечною та зручною.
Крім того, такий тип сховищ захищає приватні ключі від втрати чи пошкоджень. Фізичний носій генерує сід-фразу, за допомогою якої можна відновити доступ до власних рахунків. Це вирішує проблему при втраті пристрою. Водночас жорсткий крипто-гаманець здатний захистити себе, якщо його викрадуть. Для цього, наприклад, можна встановлювати пін-код, який використовуватиметься для розблокування апаратного сховища. Додатково можуть бути реалізовані передові комп'ютерні чіпи, які захищають носій від фізичних атак (глітчінг живлення, атаки по сторонніх каналах).