У Львові з явився вуличний автомат з наліпками для автохамів

У Львові з'явився вуличний автомат з наліпками для автохамів

У Львові – на перетині вулиць Саксаганського і Герцена – встановили перший в Україні вуличний автомат, який видає наліпки для автохамів. Кожен охочий, побачивши неправильно припарковане авто, відтепер може безкоштовно отримати наклейку з надписом "Паркуйся правильно" та інформацією про правила паркування, щоб приклеїти її на авто порушника, повідомляє Zaxid.net.

Автомат має сенсорну подачу наліпок та металевий антивандальний корпус, на якому розміщена інструкція, реквізити для благодійних пожертв, а також витяг з правил дорожнього руху в частині зупинки і стоянки.

"Практика наклеювання спеціальних наліпок на неправильно припарковані автомобілі в місті не є новою. Я особисто за кілька місяців розклеїв близько двохсот наліпок від громадського руху "Дайте пройти". Проте ж не завжди, коли бачиш неправильне паркування, є під рукою наліпки. Та й активістів, які готові витратити свій час, зусилля і гроші на їх виготовлення та поширення, бракує. Тому в мене і виникла ідея створити спеціальний автомат, який безкоштовно видає такі наліпки усім охочим", – пояснив автор ідеї Максим Бризіцький.

Відтак він наголосив, що наклейки необхідно клеїти насамперед на ті авто, які, окрім факту неправомірності, також створюють великі незручності для пересування пішоходів і транспорту.

Активісти одразу протестували автомат: наклеїли кілька наліпок на неправильно припарковані автомобілі, які, до того ж, перешкоджали пішоходам. Біля цих авто водіїв не було, але, як зазначив один з водіїв, які спостерігали за ситуацією, якби йому наклеїли таку наліпку, це б змусило його задуматися.

"Це, звичайно, неприємно побачити на склі свтого ав томобіля таку наклейку, але особисто я задумався, чим її заслужив. Взагалі, припаркуватися в центрі дуже важко, катастрофічно бракує парковок. Але як кажуть, не кожен пішохід є водієм, але кожен воліє є пішоходом, тому все-таки, коли паркуєшся, треба задуматися над тим, чи не створюєш ти якоїсь загрозливої ситуації.", – зазначив водій Андріян.

Собівартість автомата становить близько 2 тис. грн, однієї наліпки – 75 коп.

Львів у новинах:

Куди львів'янину податися на День Незалежності: дивовижні Мармароси

Скільки коштує зняти квартиру у Львові на День Незалежності

У центрі Львова зведуть підземний паркінг та відновлять оранжерею

Безкоштовна "Хата в Карпатах": як у ній живуть гості з усього світу