Кому продали президентську резиденцію у Львові

Кому продали президентську резиденцію у Львові

фото з сайту wz.lviv.ua

Напередодні місцевих виборів (20 жовтня) Львівська обласна рада "під шумок" виборчої кампанії продала з молотка будівлю президентської резиденції на вул. Глінки, 12.

Як повідомляє "Високий замок" з посиланням на начальника управління майном спільної власності Львівської обласної ради Миколу Бандру, резиденцію продано за 20 мільйонів 252 тисячі 400 гривень. Квадратний метр – орієнтовно 50 тисяч гривень. Спочатку стартова ціна становила майже 29 мільйонів, але оскільки це був шостий аукціон – вартість відчутно знизили. В аукціоні брали участь дві фірми: ТзОВ "Системи лояльності" (компанія зареєстрована на Кіпрі) та ТзОВ "Рітейл менеджмент системс". Переможець торгів – ТзОВ "Рітейл менеджмент системс".

Статут "Рітейл менеджмент системс" затверджено 4 грудня 2014 року. Компанія зареєстрована на Сихові – на вул. Хуторівка, 4-б. "Рітейл менеджмент системс" має двох засновників – ТзОВ "Компанія з управління активами "Актив" та ТзОВ "Мінпрод Галичини". Уповноважена особа-керівник фірми, яка стала переможцем торгів, – Людмила Остапчук. Пані Людмила працює також начальником відділу постачання холдингу емоцій "!Фест". Вона підтвердила інформацію про купівлю будівлі президентської резиденції на вул. Глінки, 12.

Публічного анонсу торгів не було. Можна припустити, що дата аукціону важливого об’єкта була ретельно спланована – коли журналісти, представники громадських організацій зайняті виборами. Це, по суті, вдалий період для таких аукціонних оборудок, оскільки усі інші питання перебувають в тіні.

Збувся найгірший сценарій багатьох експертів – резиденцію продали "втіхаря" за заниженою ціною. Для цього є хитра схема: якщо на аукціоні ніхто не купить, то на наступних торгах можуть зробити 30% знижки. Аукціон можуть робити і двічі, і тричі… "Не погоджуюся, що продано за безцінь,– каже Микола Бандра.– Це некоректно. Якщо так дешево, тоді чому в аукціоні не брали участі десять учасників? Бюджет області поповнився більш як 20 мільйонами гривень".

Нагадаємо, частину суми від продажу резиденції чиновники облради обіцяли використати на енергозбереження в бюджетній сфері області (орієнтовно 15 мільйонів гривень), решту – на співфінансування проектів з державного бюджету, зокрема реконструкцію Львівського перинатального центру.

Епопея з продажем майна резиденції тягнеться півтора року. Деякі депутати облради вважали за потрібне продати об’єкт, який пустує, не приймав президентських делегацій. Зокрема, конфлікт виник через міні-басейн, на який щороку з обласної скарбниці виділяли понад 100 тисяч гривень, а на утримання будівлі – 170 тисяч. Облрада визначила на конкурсі експертну фірму (ПП "Отава"), яка оголосила стартову ціну об’єкта. Будинок площею 400 "квадратів" разом з огорожею та землею (ділянка в оренді) торік оцінили у майже 29 мільйонів гривень. Квадратний метр будинку резиденції – 58 тисяч гривень. Крок аукціону – 10% від вартості лота. Після двох невдалих торгів (ніхто не подав заяви на аукціон) чиновники Львівської облради вирішили "заморозити" торги і чекати кращих часів. І ось, схоже, кращі часи для когось настали.

Ще один "нюанс" – під які цілі обласна рада продала президентську резиденцію. У депутатських кулуа­рах обговорювали можливі варіанти – фітнес-центр, міні-готель, будинок для дітей-сиріт, дитячий садочок. Для житла будинок ніхто не купить, бо ціна занадто висока. Микола Бандра сказав, що зараз приміщення резиденції активно ремонтують, бо останнім часом там завелася пліснява.

Екс-голова бюджетної комісії Львівської облради Ярослав Качмарик у коментарі IA ZIK запевнив, що аукціон щодо продажу резиденції відбувся відповідно до вимог законодавства.

"Обласна рада виносила даний об’єкт на аукціон. Аукціон відбувався згідно з нормами чинного законодавства. Ціна була височезна. Перші п’ять разів не було заявок. На шостий раз було дві заявки. Усі питання – до управління майном. Вони відповідають за організацію заходів", – зазначив Качмарик.

Щодо публічності процесу продажу будівлі екс-голова комісії додав: "Я не вірю, що проведено аукціон без публікації. Якщо це зроблено, то аукціон не дійсний. Завжди мусить бути публікація. Я не думаю, що хтось тут може піти на порушення".

Львів у новинах:

Рада затвердила розмір зарплатні меру Львова 

Куди піти з дітьми на свято Миколая у Львові 

Як виглядатиме сквер Гідності у Львові

Президентська резиденція знаходиться тут