Отримай відповідь: чи можуть туристи фотографуватися біля приватних будинків

Отримай відповідь: чи можуть туристи фотографуватися біля приватних будинків

фото: firstsocial.info

Львів - справжнє місто-музей, у якому багато старовинних будинків, колоритних двориків і просто цікавих куточків, де з задоволенням фотографуються численні туристи. Проте не завжди це до вподоби мешканцям таких місцин.

До редакції VG Львів звернулись жителі одного з будинків, яких не влаштовує, що на їх подвір'ї фотографуються сторонні люди. Ми попросили адвоката Юрія Зошія прокоментувати, порушують туристи таким чином закон, чи ні.

- Для того, щоб забороняти заходити на прибудинкову територію мешканці мають мати обгрунтування. Якщо це територія приватна чи прибудинкова, мешканці мають право , відповідно до загальних норм Цивільного кодексу, вільно розпоряджатися своїм майном, в даному випадку, територією. Туристи можуть фотографуватися на фоні цього будиночка без дозволу мешканців на відстані 10 метрів. Відстань 5 метрів від будинку є прибудинковою територією. Це в тому випадку, якщо туристи, не шумлять, не  смітять, не беруть на пам'ять камінчиків з будинку.

Мешканці ж, у свою чергу, можуть навіть обгородити свою територію, якщо мають необхідні документи з міської ради, тобто ухвалу мерії про цю територію.

Львів у новинах:

Отримай відповідь: скільки буде коштувати реєстрація собак та чи є заборона на деякі породи

"Маст сі": ТОП-15 найпопулярніших "туристичних" кнайп Львова

Живе, крафтове, екзотичне: ТОП-10 місць де варто спробувати пиво у Львові

ТОП закладів Львова, які дружні до дітей

Бюджетний Львів за 3 дні: як подивитись місто і не витратити купу грошей

ТОП-10 ресторанів, які полюбляють самі львів’яни