Львів'яни можуть безкоштовно перевірити свій тиск у пунктах-наметах

фото з сайту ilcittadinoonline.it

фото з сайту ilcittadinoonline.it

Події
24 травня 2016 16:15

Управління охорони здоров’я Львівської міської ради щорічно проводить травневу акцію з вимірювання артеріального тиску у населення з метою раннього виявлення артеріальної гіпертензії (АГ) та запобігання її ускладнень. Цьогоріч "Дні профілактики і раннього виявлення артеріальної гіпертензії" відбудуться у Львові уже вдесяте, з 23 до 31 травня.

Під час проведення акції кожний мешканець матиме змогу виміряти артеріальний тиск у міських поліклініках та лікарнях, де будуть розміщені пункти вимірювання артеріального тиску, а також у шести медичних пунктах-наметах, які будуть розташовані в найбільш людних локаціях міста: пл. Ринок, проспект Шевченка, проспект Свободи, вул. Широка, проспект Чорновола, проспект Червоної Калини.

"Коли ми вперше запровадили таку акцію у 2007 році, то інші міста підхопили цю ініціативу, але вони, як правило, проводили і проводять не системні одноденні акції. Ми працюємо кожен рік впродовж 7-10 днів за допомогою ЗМІ, наші спеціалісти ходять на ефіри, постійно видаємо інформацію щодо профілактики важливості раннього виявлення артеріальної гіпертензії. Я горджусь тим, що у Львові проводимо уже десяту акцію саме у такий спосіб, який не вартує грошей – лише бажання боротися за здоров’я наших мешканців, і це дає позитивні результати. Кількість захворілих на інфаркт міокарда та інсульт головного мозку як кінцевих точок артеріальної гіпертензії – з року у рік зменшується. До прикладу, у 2007 році на території  Львова  було зареєстровано  понад 1 тис. інфарктів, натомість у 2015 році – 695. І відповідно, чим менше захворювань, тим менша смертність – це дуже важливо.

Загалом, завдяки регулярному проведенню у публічному масштабі профілактичних акцій, впродовж останніх років у місті спостерігається тенденція до покращення виявлення таких небезпечних захворювань, як артеріальна гіпертензія, туберкульоз, цукровий діабет, вірусні гепатити В і С, глаукома тощо, відтак зменшується кількість хворих в занедбаних стадіях. Ми закликаємо усіх мешканців виміряти свій тиск, пройти обстеження у лікаря і, за потреби, вжити усіх необхідних заходів для збереження свого здоров’я і життя", – зазначає Володимир Зуб, начальник управління охорони здоров’я ЛМР.

У акції братимуть участь волонтери (для вимірювання артеріального тиску в наметах) – студенти Львівського державного медичного коледжу ім. А. Крупинського. Окрім інформації про показники тиску, в наметах можна отримати освітні матеріали по АГ та її ускладнень – інфаркту та інсульту. Пацієнти з підвищеним артеріальним тиском отримають консультації фахівців, необхідні додаткові обстеження, освітні матеріали по АГ (пам`ятки, щоденники контролю артеріального тиску та інше).

У рамках акції в закладах охорони здоров`я проводяться навчальні програми та семінари з вивчення сучасних аспектів лікування гіпертонічної хвороби.

Що таке артеріальний тиск і як його контролювати? Щоб проштовхнути кров по судинній системі, необхідно докласти певної сили. Ця сила, яка діє на стінки судин під час плину крові, називається артеріальним тиском. Показники тиску прийнято позначати двома цифрами: наприклад, 120 і 80 мм рт. ст. Більше значення називається систолічним тиском, під яким розуміють найвищий тиск на стінку судини після скорочення серця. Менше значення називається діастолічним тиском, під яким розуміють тиск крові в період спокою, у перерві між скороченнями серця.

Людський організм створений дуже надійно, з великим запасом міцності, зокрема і до коливань артеріального тиску. Судинна стінка здатна витримувати значні підйоми тиску за умови, що вона достатньо еластична та міцна. Але з віком еластичність судин знижується і, як наслідок, збільшується ризик виникнення гіпертонічної хвороби: в осіб, старших 40 років, досягає 20–25% при відносно рівномірному розподілі серед чоловіків і жінок. Причини виникнення гіпертонічної хвороби до кінця не з’ясовані. Серед факторів, що спричиняють її розвиток, виділяють: емоційний стрес, спадково-конституційні особливості, професійні шкідливості, особливості харчування (надмірне вживання кухонної солі, насичених жирів, дефіцит магнію), вікова перебудова організму в період клімаксу, травми черепа, інтоксикації, гіподинамія.

Оптимальним вважається тиск 120/80 міліметрів ртутного стовпчика, нормальним та високонормальним – від 130/85 до 139/89. Про гіпертонію можна говорити тоді, коли тиск вищий, ніж 140/90 (гіпертонія І ступеня). Тиск 160/100 вказує на гіпертонію II ступеня, а понад 180/110 – ІІІ ступеня.

Управління охорони здоров’я ЛМР просить мешканців міста Львова дбати про своє здоров`я, закликає систематично відвідувати поліклініку, контролювати артеріальний тиск і, таким чином, уберегти себе від інфаркту та інсульту.

Львів у новинах:

Львівських медиків змушують йти в відпустки за свій рахунок

У дитсадках Львова змінилися санітарні умови: що це означає

Львів потрапив у ТОП-5 міст світу, які варто відвідати цього літа

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах