У Львові з 1 липня розпочався 60-денний відлік, упродовж яких львів’яни повинні сплатити податок на нерухомість за 2015 рік. Цей термін закінчується 28 серпня, а тим, хто не встигне оплатити рахунки, нарахують штрафну санкцію у розмірі 10% від суми податку. Коли термін перевищить 30 днів – штраф становитиме 20%.
Податок за цілий рік фізичним особам доведеться сплатити у доволі короткий період. Втім, представники податкової служби вважають, що часу для львів’ян достатньо, тим паче, що про необхідну суму вони були повідомлені заздалегідь.
"Згідно з податковим кодексом України, статті № 266, до першого липня 2016 року усім платниками податків було надіслано повідомлення рішень щодо суми податків, які необхідно сплатити. Зазначену суму львів’яни повинні сплатити упродовж 60 днів з моменту отримання відповідного рішення. Для тих, хто не сплатить податків за цей період, будуть нараховувати штрафи. Спершу 10% від суми податку, а після 30 днів – 20% протягом шістдесяти днів з моменту отримання рішення. Отримав рішення – маєш 60 днів. Для тих, хто не сплатить передбачені фінансові санкції", – повідомив у коментарі Tvoemisto.tv Володимир Коваль, начальник управління зі збору податків із фізичних осіб.
Щодо податків із доходів фізичних осіб, які йдуть у міський бюджет міста, то у документі виконання дохідної частини міського бюджету за перший квартал 2016 року у багатьох категоріях сума запланованих податків суттєво відрізняється від отриманих. Зокрема, значна різниця у бік перевиконання поставленого плану спостерігається у сумі податків на нерухоме майно.
Як виявилося, річ у тім, що існує фактично два реєстри нерухомого майна, а сучасна база не є повною. До 2003 року все нерухоме майно реєстрували органи БТІ, а розрахунки зберігалися в архівах. Після 2003 року дані про нерухоме майно знаходиться у електронному форматі і, відповідно до податкового кодексу України, розміщені в базі ДФС України і є доступ до тих платників податків, які проживають на території Львівщини.
"Наприклад, ми отримали інформацію, що на Львівщині є 55 млн м? житлової нерухомості, а в базах, які ми сьогодні демонструємо, є 18 млн м?. Фактично тільки третина нерухомого майна знаходиться у базах. Коли ми планували бюджет 2016 року спільно з бюджетною комісією, ми виходили з мінімальної цифри, адже бюджетні розрахунки робили наперед.
Сьогодні ми сформували більше як 20 тис. податкових повідомлень і надіслали фізичним платникам. Відтак, місцева казна цьогоріч поповниться на більш ніж 10 млн. грн. податків на нерухоме майно. Юридичні ж особи, які мають у своїй власності нерухоме майно, мусять самостійно укладали податкові декларації на майже 70 млн. гривень. Тобто місцеві бюджети поповняться більш, ніж 80 мільйонів гривень", – пояснив Володимир Коваль.
Читайте ще новини Львова:
На Львівщині втричі зменшать кількість районів
Введення безвізового режиму для України в ЄС знову відклали: чому саме
Львів'янину на замітку: закон про зниження акцизів на вживані авто підписаний