У Львові з'явився перший аудіогід містом

фото: соціальні мережі

фото: соціальні мережі

Події
07 жовтня 2016 09:55

Місцеві жителі записали перший аудіогід містом Лева на українській платформі Wayme,  повідомляє Zaxid.net.

У Львові записали перший аудіогід від місцевих мешканців на українській платформі wayme. Особливістю wayme є те, що аудіотур записують тільки місцеві мешканці міста, які не працюють професійними екскурсоводами. Ви можете навіть обрати фах людини, яка "розповідатиме" екскурсію – урбаністи, художники, гурмани, інженери чи архітектори. Поки що на сайті є тільки один аудіогід Львовом "Одна вулиця – весь Львів", який записала журналістка Варвара Баришнєва.

"До мене звернулися розробники платформи wayme з пропозицію записати екскурсію. Робота над аудіогідом тривала майже місяць, я мусила відмовитися від інших справ і займалася тільки цим. Для прогулянки обрала свою улюблену вулицю, розрахувала маршрут, зібрала дані, після чого переповіла їх у цікавій та легкій для сприйняття манері – у вигляді документальної казки", – розповіла журналістка і медіаконсультантка зі Львова Варвара Баришнєва.

Авторка пропонує прогулятися вул. Генерала Чупринки, де можна побачити дендропарк, 30 вілл та три замки. За словами Варвари, тур розрахований як на туристів, так і на тих, хто хоче більше дізнатися про рідне місто. Екскурсія триває 80 хвилин, охоплює 11 місць і майже три кілометри пішої прогулянки. Поки що екскурсія доступна лише російською мовою, згодом обіцяють додати українську версію.

Щоб послухати віртуальну екскурсію треба завантажити на смартфон чи планшет спеціальний додаток, який поки що доступний тільки для операційної системи ІОS . Розробники також зараз доробляють додаток для Android.

Мобільний додаток wayme розробила команда ІТ-спеціалістів з Дніпропетровська у червні цього року. Згідно з задумом платформа пропонує екскурсії містами України тільки від місцевих мешканців.

"Ми вважаємо, що типові екскурсії з даними Вікіпедії віджили своє, натомість персональні історії мають свій колорит. Тому ми пропонуємо послухати голоси і розповіді місцевих мешканців. Історія Варвари перша у Львові, але ми вже готуємо іще одну. Загалом пропонуємо близько десяти прогулянок Україною у Львові, Дніпрі та Києві", – розповідає засновник проекту Сергій Пирогов.

За чотири місяці додаток завантажили 900 людей, 100 з них купили аудіоекскурсії. За словами Сергія Пирогова, частина екскурсій платна, частина – безкоштовна. Усі охочі долучитися до записів аудіогідів можуть писати свої пропозиції на сайті wayme.

Читайте ще новини Львова:

Якою буде погода у Львові на вихідні

Завтра у Львові відбудеться слінгопарад

Через привітання Путіна, концерт Кутуньо у Львові бойкотуватимуть (відео)

 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах