Батькам на замітку: в поліклініки Львова завезли вакцину від поліомієліту

Новина - Події - Батькам на замітку: в поліклініки Львова завезли вакцину від поліомієліту

Новина - Події - Батькам на замітку: в поліклініки Львова завезли вакцину від поліомієліту

Події
27 жовтня 2016 08:58

В Міністерстві охорони здоров’я пройшла зустріч між представниками Європейського бюро ВООЗ та  членами МОЗ щодо результатів 12-ти місячної оцінки відповіді на спалах поліо в Україні.


Цифри вражають


Як інформує сайт СтопПоліо, згідно зі звітом українського бюро ВООЗ, станом на серпень 2016-го року, в Україні протягом 12-ти місяців після спалаху поліо, циркуляція вірусу поліо була призупинена. Значну роль тут відіграла прискорена процедура вакцинації населення. Тривала вона у період з жовтня 2015-го по лютий 2016-го року.

Однак не всі дітки, які народилися у першому півріччі цього року, вакциновані. Лише 39,5% малят пройшли необхідну процедуру. Це при тому, що рекомендований міжнародними організаціями рівень вакцинації перевищує 90%.

Тому українське МОЗ вказує на те, що потребуються додаткові зусилля для збільшення обсягу імунізації та досягнення рекомендованих 95%.


А як на Львівщині?


Рівень вакцинації у нашому регіоні відповідає загальноукраїнським показникам. Про це Дивись.info розповіла головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко.

"У нас на Львівщині ситуація аналогічна. Справа у тому, що виконання плану, тобто сказати, що дитина є повністю щеплена від поліомієліту, можна лише тоді, коли вона отримала всі дози необхідного препарату. У нас же довший час, буквально до початку жовтня, не було крапельок бівалентної, живої вакцини проти поліомієліту. Тому і такий лише відсоток діток щеплений. Діток щеплювали тільки інактивованою вакциною, а живої не було", – каже медик.

За словами Наталії Тімко, зараз вакцина уже надійшла, тому фахівці масово проводяться профілактичні щеплення.

"Зараз оптимально проводимо щеплення кого можемо для того, щоб цей показник був кращий. Я абсолютно сумніваюсь, що він у нас буде 91% за підсумками цього року, але намагаємося, щоб хоча б було 70-80 і більше", – коментує головний епідеміолог Львівщини.

Одна із ключових проблем, через яку рівень щеплень є низьким, небажання батьків приводити діток на процедуру. У зв’язку з цим, діє чимало спеціальних програм, покликаних розтлумачити батькам необхідність вакцинації.

"З батьками працюють. У кожній поліклініці міста Львова є так звана "Школа імунізації", де працюють з майбутніми мамами і вже існуючими. Для них підготовлений цикл лекцій та виступів. Їх вчать, що це таке і навіщо воно потрібне. А для того, щоб лікарі це правильно подавали батькам, у нас впродовж двох останніх років в області працювала програма ЮНІСЕФ, яка спрямована на підвищення обізнаності лікарів з питань імунопрофілактики. Щоб лікарі змогли доступно пояснити батькам, як і для чого це робиться. Воно дало свої зрушення. У нас відмов від профілактичних щеплень майже немає, зате у нас не було вакцини. Тепер у нас вакцина є, тому я сподіваюся, що ситуація виправиться", – каже фахівець.

Але небезпека занедужати все ж залишається. Тому варто бути обачними і прислуховуватися до порад лікарів. Та найкращий захист від вірусу – вакцина.

"Небезпека існує завжди, як тільки немає великої кількості щеплених людей. Тому у нас небезпека є не лише поліомієліту, а й кашлюка, дифтерії, правця. Люди їздять за кордон і привозять різноманітні віруси, а санітарне благополуччя у нас не таке чудове. І ризик інфікування населення Львівщини звичайно є", – каже Тімко.

Нагадаємо, вірус поліомієліту поширюється від людини до людини через фекалії та слину, особливо через заражену їжу та воду. Найбільш вразливими до вірусу є діти віком до п’яти років. Поліомієліт невиліковний, але його поширенню можна запобігти шляхом вакцинації. Вакцину від поліомієліту фахівці вводять декілька разів, і вона захищає дитину на все життя.

Дивись ще:

Українці обрали найчистіше місто країни: на якому місці Львів

Депутати передумали: Львів не стане агломерацією

Під час осінніх канікул до Львова їздитимуть додаткові поїзди

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах