Депутати передумали: Львів не стане агломерацією

Новина - Події - Депутати передумали: Львів не стане агломерацією

Новина - Події - Депутати передумали: Львів не стане агломерацією

Події
25 жовтня 2016 14:42

Депутати Львівської обласної ради відмовилися переносити зміни до перспективних планів територій, які прилягають до Львова. Таким чином депутати відкинули прохання Львівської міськради допомогти у створенні міської агломерації.

Під час сесії 25 жовтня депутати затвердили територіальні плани громад Яворівського та Жовківського районів, частини яких прилягають до Львова.

Так, замість 13 територіальних громад у Яворівському районі, як це було передбачено попереднім планом, створять 5 громад: Яворівську міську громаду, Новояворівську міську громаду, Івано-Франківську селищну громаду, Краковецьку селищну громаду, а також Немирівську селищну громаду.

Депутати передумали: Львів не стане агломерацією фото

А у Жовківському замість 17 буде 7 громад – Жовківська міська громада, Добросинська сільська громада, Дублянська міська громада, Куликівська селищна громада, Магерівська сільська громада, Рава-Руська міська громада та Туринівська сільська громада.

Депутати передумали: Львів не стане агломерацією фото 1

Під час розгляду цього питання виступили голови Яворівської та Жовківської райадміністрацій, які розповіли, що обидві районні ради підтримали нові територіальні плани громад.

Водночас заступник голови Львівської облдержадміністрації Ростислав Замлинський заявив, що у законі про добровільне об'єднання громад хоч і передбачена можливість виходу селищних рад з нових громад, однак реального механізму поки не передбачено.

Зазначимо, 20 жовтня депутати Львівської міськради звернулись до Верховної Ради України з проханням прийняти закон, що дозволить Львову створити агломерацію із сусідніми селами. Тоді ж ще одне звернення із проханням відкласти розгляд змін до перспективного плану області депутати надіслали до Львівської облради.

Тоді ж під час сесії ЛМР 20 жовтня заступник мера Львова Ростислав Дацків вперше публічно озвучив позицію мерії щодо об’єднання територіальних громад на Львівщині. Він заявив про те, що план формування територіальних громад Львівщини не враховує інтересів Львова і мерія планує підписати меморандум з навколишніми селами про плани щодо створення агломерації.

Водночас Львівська облрада прийняла Перспективний план територіальних громад Львівщині ще у липні 2015 року. Згідно з цим рішенням, на Львівщині мали створити 162 територіальні громади. Однак у листопаді 2015 р. уряд визначив, що на території Львівської області мають створити майже удвічі менше територіальних громад – всього 85.

На попередній сесії ЛОР змінила територіальні плани у Мостиському, Жидачівському та Старосамбірському районах.

Джерело: Захід.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Стало відомо, яким буде маршрут сихівського трамваю

Перенесення кiнцевих зупинок примiських маршруток: як реагують львів'яни та селяни

Зроби добру справу: львів'ян запрошують здати кров для хворих

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах