За копійки: комунальники орендували машину, яка врятує Львів від напливу сміття

Новина - Події - За копійки: комунальники орендували машину, яка врятує Львів від напливу сміття

Новина - Події - За копійки: комунальники орендували машину, яка врятує Львів від напливу сміття

Події
19 грудня 2016 17:49

ЛКП "Львівспецкомунтранс" взяло в оренду італійський брикетувальний прес на випадок надзвичайних ситуацій із вивезенням сміття зі Львова. Як зазначає власник обладнання Богдан Михалусь, ним зможе скористатись будь-яка компанія-перевізник, що потрапить у складні умови та звернеться по допомогу. Зараз техніку монтують, завершити мають намір до кінця січня, повідомляють у ЛМР.

Фото: Олександр Мазуренко

"Таке устаткування необхідне на випадок несприятливих погодних умов. Низька температура може ускладнити процес вивезення сміття на далекі відстані та його вивантаження в замерзлому стані. Відтак, сміття перед відправленням на полігони необхідно буде спресувати та обгорнути. Тобто, ця лінія необхідна нам винятково у разі надзвичайної ситуації", – пояснив директор міського департаменту житлового господарства та інфраструктури Сергій Бабак.

Обладнання в оренду надала компанія "Грінера Україна" за символічну оплату – 10 грн/міс., терміном на три місяці. Загальна ж вартість разом із розмитненням, перевезенням тощо – близько 1 млн євро. Нагадаємо, що ця компанія нещодавно перемогла в конкурсі для обслуговування вивезення сміття в Галицькому районі Львова і встановила сучасні контейнери для збору вторсировини, скла та змішаних відходів.

"Ми розуміємо, що місто зараз у складній ситуації, тож треба допомогти, - підкреслив власник компанії "Грінера Україна" Богдан Михалусь. – Ми почали тут працювати, і це наш обов’язок. У США, де я працював у бізнесі останні 20 років, коли виникає подібна ситуація, до її вирішення долучаються всі – влада, бізнес, звичайні громадяни. Неможливо уявити собі, аби хтось влаштовував якісь блокади чи перепони. Всі об’єднуються. Сміття продукує кожен мешканець Львова, тож крайніх немає".

Потужність брикетувального пресу – 40 тонн на годину. Тобто, працюючи у дві зміни, обладнання змогло б спресувати близько 600 тонн сміття за день.

"Зараз зима, і велику частину відходів вивозять за межі Львівської області. Саме сміття містить 30% води. Якщо воно в машині і довгий час перевозиться, то зрозуміло, що внизу утворюється вода, яка замерзає. Тоді дуже проблематично це сміття вивантажити на полігонах. Ця машина його спресовує, має навколо себе спеціальний конвеєр, який збирає рідину. Наголошую, що це не інфільтрат, який є на сміттєзвалищах і утворюється там кілька років. Цією водою наповнюватиметься окремий резервуар, і звідти його забиратимуть на очисні споруди. Екологічно і без жодних проблем. Сміття тут затримуватись не буде. Для міста це дуже безпечний варіант. Якби сталося так, що виникла б якась блокада, чи не мали, куди звести сміття, чи були дуже сильні морози, тоді можна було б увімкнути цю лінію, спресувати відходи, і безпечно вивезти їх на полігон. Однак це – винятково у разі надзвичайної ситуації. Можливо, цим обладнанням навіть і не скористаються", – додав Богдан Михалусь.

За його словами, спресоване сміття може зберігатися довше, окрім цього є й обгортальна лінія, після застосування якої відходи могли б стояти ще близько половини року, однак – не на території міста. "Зрозуміло, що тут воно в жодному разі стояти не буде. Тут навіть фізично місця немає. Місто зараз шукає ділянку далеко за Львовом", – додав він.

Як підкреслив Сергій Бабак, станом на зараз ситуація з вивезенням сміття із міста – стабільна. Такі ж заходи роблять лише з метою передбачення можливих негативних наслідків.

Дивись ще: 

QR-код та смс: у Львові будуть креативно сповіщати коли приїде маршрутка

Грип у місті: у Львові закрили школи на карантин

Буковель, Ворохта, Яремче: куди поїхати на Новий рік у Карпати

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах