Прямуємо до ЄС: Київ, Львів та Париж зв’яже новий потяг "Укрзалізниці"

Новина - Події - Прямуємо до ЄС: Київ, Львів та Париж зв’яже новий потяг "Укрзалізниці"

Новина - Події - Прямуємо до ЄС: Київ, Львів та Париж зв’яже новий потяг "Укрзалізниці"

Події
26 грудня 2016 10:49

Після Інтерсіті+ "Київ-Перемишль" у планах запустити швидкий експрес "Київ-Париж". Про це 23 грудня під час прибуття першого рейсу Інтерсіті+ "Київ-Перемишль" розповів голова комісії інфраструктури сейму Республіки Польща Богдан Жонца.

"Маємо дуже багато добрих планів спільних. Підписали місяць тому навіть такий меморандум про необхідність сполучення залізничного з Києва через Польщу, Німеччину до Парижа. На це треба час, але це є можливо", - наголосив польський посадовець, інформує Захід.

Та першочергові плани - збільшити кількість потягів на маршруті Київ-Перемишль. Зараз туди курсує один експрес, який за годину по прибутті у Перемишль повертається в Україну. У майбутньому ж планують, аби було два рейси – ранковий та вечірній.

Тим часом, перший рейс Інтерсіті "Київ-Перемишль" вже прибув до Польщі. Оскільки квитки на експрес надійшли у продаж лише в середу, перший потяг до Перемишля прямує майже пустий. На понад півтисячі місць продали 76 квитків.

"Дуже спонтанно так вирішили. Нам треба було їхати до Польщі і побачили, що поїде перший рейс. Вирішили попробувати, як це буде поїздом. Дуже задоволені", - каже пасажирка Каріна.

"Вибирати між автобусом, який їде 5 годин, і поїздом, який їде годину, звичайно так зручніше. Абсолютно не дорого. Ціна в два рази від автобуса відрізняється. Але комфорт, швидкість і час", - розповів пасажир Валерій Комаричин.

Разом із пасажирами у дорогу вирушають прикордонники та митники. Зі Львова до станції Мостиська проводять паспортний контроль.

"Ми маємо спеціальні портативні робочі місця. Перевіряють вони по оперативних базах даних. Також є можливість перевіряти по базах Інтерполу. Паспорт зчитується дуже швидко, протягом 3-4 секунд. Дані про особу з паспорта вже є на робочому місці", - пояснив начальник відділу зв’язку Тарас Штанько.

А вже у Медиці починають свою роботу польські прикордонники. Тут потяг вже зупиняється для проходження контролю.

У дорозі Інтерсіті - 7 годин 40 хвилин. З Києва він вирушає о 6:45. А до Перемишля прибуває о 13:25. Експрес не змінює колісні пари, бо у Перемишлі ще збереглася ширококолійка. Це суттєво економить час на дорогу.

"Проблем немає. В Перемишлі є одна широка колія, така як і у нас. Тобто ми їдемо аж сюди і не витрачаємо часу на заміну колісних пар", - пояснив машиніст експрес-потяга Богдан Кузенко.

Дивись ще: 

Перший рейс потягу Київ – Львів – Перемишль: як це було

Скільки коштуватиме квиток на поїзд Київ – Львів - Перемишль

Новий рік та Різдво у Карпатах: ціни та деталі

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах