З Радянських на Козацькі: як пройшла декомунізація вулиць на Західній Україні

З Радянських на Козацькі: як пройшла декомунізація вулиць на Західній Україні

фото: Сайт громади Святошинського району Києва

Козацькі замість Радянських: як пройшла декомунізація вулиць у Західній Україні

Після набуття чинності Закону про декомунізацію карти українських міст і сіл змінилися до невпізнання. Яндекс вивчив, які нові назви вибрали для вулиць Західної України, що потрапили під дію закону.

За рік на Яндекс.Картах України було перейменовано більше 11 тисяч вулиць, при цьому 10,5 тисячі з них – у зв’язку з декомунізацією, - повідомили VG Львів у прес-службі Яндекс Україна.

У західних регіонах України і до прийняття закону було небагато вулиць із "радянськими" назвами. Так, у Закарпатській, Львівській, Волинській, Рівненській, Тернопільській, Івано-Франківській, Чернівецькій та Хмельницькій областях разом узятих було перейменовано близько 730 вулиць. Для порівняння: тільки на Дніпропетровщині змінилось понад 1400 назв.
 
Свої особливості зміни топонімів у Західній Україні теж є. Наприклад, із 26 перейменованих у країні вулиць Валентини Терешкової 16 – на Закарпатті. В інших областях назви на честь першої жінки-космонавта в основному збереглись: формально під дію закону вони не потрапили.

Жодну вулицю у зв’язку із декомунізацією не довелось перейменовувати у Львівській, Івано-Франківській та Тернопільській областях. Хоча протягом останніх років певні зміни на картах тут таки відбулись. Наприклад, Майдан Мистецтв у Тернополі було перейменовано на площу Героїв Євромайдану, а Гвардійська у Львові стала вулицею Героїв Майдану.

Першочергово у Західній Україні перейменовували "жовтневі" вулиці (Жовтнева; 10, 20, 40, 50 років Жовтня тощо). А ось яких назв, за даними Яндекса, зникло з карти регіону найбільше:
 Жовтнева/Жовтня –  45
 Радянська – 22
 Колгоспна – 19
 Терешкової – 17
 Ватутіна – 16

Замість "радянських" назв на карті з'явилися вулиці Соборності та Незалежності, Козацькі й Молодіжні, Вишневі та Виноградні. Ось яких назв у регіоні додалося більше, ніж інших:
 Незалежності – 29
 Соборності – 22
 Козацька – 11
 Свободи – 11 
Данила Галицького – 10

Дивись  ще:

Де саме: на Городоцькій облаштують смугу громадського транспорту

Масштабний проект: почалося облаштування Бескидського тунелю

Мандрівнику на замітку: цього року "Укрзалізниця" запустить 5 нових швидкісних потягів