Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині

Новина - Події - Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині

Новина - Події - Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині

Події
05 квiтня 2017 14:40

З 1 квітня офіційно розпочала роботу урядова програма "Доступні ліки". Пацієнти, які страждають від трьох груп захворювань, зможуть отримати ліки безкоштовно або з незначною доплатою. Про це сьогодні, 5 квітня, на прес-конференції розповіла в. о. начальника директора департаменту охорони здоров’я Львівської ОДА Ірина Микичак, передає кореспондент Львівського порталу.

Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині фото

"Це дуже добра програма, це великий здобуток нашої держави. Нарешті в Україні починає повноцінно запроваджуватися відшкодування вартості ліків громадянам, які потребують того чи іншого лікування. Якщо в європейських країнах це працює по більшості нозологій, то в Україні програма "Доступні ліки" буде орієнтуватись на три нозології: серцево-судинні захворювання, цукровий діабет ІІ типу та бронхіальні астма", – розповіла Ірина Микичак.

Постановою Кабінету Міністрів передбачено державне регулювання граничних цін на лікарські засоби, вартість яких відшкодовується під час амбулаторного лікування осіб, які попадають під дію урядового проекту "Доступні ліки". Ці ціни визначалися аналогічно чи по вивченню цін, які працюють у Польщі, Словаччині, Чехії, Латвії і Угорщині. Тобто уряд орієнтується на середні європейські ціни.

Ще однієї постановою затверджено перелік непатентованих назв лікарських засобів. Окрім того встановлено, що рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає відшкодуванню, виписують за місцем надання медичної допомоги таким хворим. Тобто в аптеку потрібно приходити виключно з рецептом встановленої форми. Окрім того, в цій ж постанові прописано, що відшкодування вартості цих ліків здійснюється за рахунок коштів цільової субвенції з державного бюджету

"Львівщина також отримала таку субверцію. Вона становить майже 33 мільйони гривень. Така сума уде отримана з розрахунку на чисельність населення. Тепер цю суму ми передаємо на місцеві бюджети (всім 20 районам і 9 містам Львівської області)  з розрахунку на чисельність хворих на вказані захворювання. Наприклад, місто Львів отримає 9,5 мільйонів. Найменше грошей отримає Радехівський район – 272 тисячі", – повідомила в. о. начальника директора департаменту охорони здоров’я ЛОДА.

Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині фото 1

Львівщина не змогла з 1 квітня запрацювати згідно цього проекту, бо до вчорашнього дня не було реєстрі медикаментів, за якими лікарі можуть виписувати рецепти, а аптечні заклади – видавати на раки. Наразі в цьому реєстрі є 157 лікарських засобів.

"Буде створено сайт з переліком аптек, в які може звертатися пацієнт. Ми трішки переживали, що зі сторони аптечної мережі буде пасивність участі у програмі, бо завжди участь беруть аптеки комунальної мережі. Дуже приємно, що цього року дуже багато приватних структур виявили бажання долучитись до проекту. Відтак, з сьогодні ці аптеки вже можуть забезпечувати, а лікарі виписувати, дані препарати", – сказала виконавчий директор Галицької фармацевтичної асоціації Неоніла Бик.

Ця система буде працювати за переліком міжнародних непатентованих назв лікарських засобів (МНН). Тобто лікарі не можуть виписувати фірмові назви медикаментів, а тільки за хімічною формулою.

"В аптеці обов’язково має бути мінімум два препарати з кожної молекули. Коли пацієнт приходить з рецептом, де вказана МНН, провізор має сказати, які є такі препарати від найменшої до найвищої ціни", – додала Неоніла Бик.

Приємно, що не тільки вітчизняні виробників ліків зареєстрували свої препарати. Проте 70% всіх лікарських засобів все ж буде українськими.

Варто додати, що на всіх аптеках, що беруть участь у програмі, має бути наліпка "Доступні ліки". Наразі ці наклейки додруковуються, але вже цього тижня вони з’являться на вітринах аптек.

Офіційно: програма "Доступні ліки" стартувала на Львівщині фото 2

На сьогодні на Львівщині є 1018 аптек, з яких третя частина подала заявки на участь у конкурсі. Тобто територіально область буде забезпечена потрібними аптеками.

"За статичними даними, на диспансерному обліку цих трьох груп захворювань на Львівщині  перебуває 787 600 пацієнтів. Це 31% від всієї кількості мешканців Львівської області. Це всі: і діти, і дорослі", – додала І. Микичак.

Дивись ще: 

Захист свого бізнесу: львівські таксисти вимагають заборонити онлайн таксі

Не втримався: у Львові з вікна студентського гуртожитку випав юнак

Ускладнено рух: на Городоцькій легковик врізався в маршрутку

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах