Новина - Події - Без паніки: в МОЗ прокоментували підозру на дифтерію в Луганській області
В Україні зафіксували підозру на дифтерію.
Симптоми недуги виявили у 31-річного жителя Луганської області. З ознаками цієї хвороби чоловік звернувся до лікарні ще минулого вівторка. Зараз він знаходиться в інфекційному відділенні Рубіжанської лікарні, повідомив кореспондент в ефірі телеканалу "112 Україна".
За словами головного інфекціоніста Луганської області Ольги Мартиненко, хворий отримував всі профілактичні щеплення в дитинстві.
Як повідомляє Громадське з посиланням на Центр громадського здоров'я Мінохорони здоров'я, тривають лабораторні дослідження. Випадок дифтерії поки що не підтверджений.
Як передається інфекція
Інфекція передається повітряно-крапельним шляхом. Коли дифтерійна бактерія потрапляє в дихальну систему, вона виробляє токсин, що руйнує тканини дихальної системи. Захворювання проявляється у вигляді ангіни, коли в горлі утворюються плівки, які можуть утруднювати дихання і ковтання. Токсин може викликати слабкість, біль у горлі, лихоманку, набряк залоз на шиї. Токсин також може потрапити в кров і вразити серце, нирки і нервову систему.
Чим небезпечна
Ускладнення від дифтерії можуть стосуватися блокування дихальних шляхів, пошкодження серцевого м'яза (міокардит), пошкодження нерва (поліневропатія), викликати легеневу інфекцію (дихальну недостатність або пневмонію).
Як запобігти
Щеплення – єдиний спосіб вберегтися від дифтерії. Однак ревакцинацію треба робити кожні 10 років.
У МОЗ запевняють, що сстаном на 1 січня вакцина є у достатній кількості. А саме: наявні 2,7 млн доз вакцини АКДП (проти кашлюку, дифтерії та правцю), 700 тис. доз АДП (проти дифтерії та правцю) та 6,1 млн доз АДП-М (проти дифтерії та правцю із зменшеним вмістом антигена АДП-М, для дорослих)
Вакцини є безкоштовними для дітей і дорослих. Однак можна щепитися і в приватних кабінетах.
Чим лікуватися
Лікувати дифтерію можна. Для цього існує спеціальна протидифтерійна сироватка. Ця хвороба, власне, небезпечна тим, що без негайного введення цієї сироватки половина хворих помирає.
Та навіть при вчасному введенні препарату залишається 20% ризику летального завершення хвороби.
900 доз сироватки наприкінці минулого року Україні отримала як гуманітарну допомогу з Індії.
Яка ситуація у Львові
Як розповіла Львівській газеті головний епідеміолог Львівщини Наталія Тімко, протягом останнього року на Львівщині хворих на дифтерію не було.
"Було 5 випадків носійства, але не токсигенних штамів", – зазначила Тімко.
За її словами, спрогнозувати, коли точно прийде епідемія дифтерії – неможливо.
"У нас велика кількість неімунізованих людей. Якщо хтось приїде і буде виділяти бактерію, тоді, звичайно, випадки зараження будуть поширюватися дуже швидко", – пояснила Наталія Тімко.
Медик розповіла, що епідемія дифтерії лютувала в Україні з 1991 до 1998 року. І якраз була спричинена малою кількістю щеплених людей. Тоді захворіло орієнтовно 20 тисяч осіб. Майже 700 із них померли.
Та після того як хвороба стихла, масового щеплення в країні не проводили. Тому у зоні ризику може опинитися дуже багато людей.
ДИВИСЬ ЩЕ:
Слідом за кором: медики закликають львів’ян вакцинуватися від дифтерії
Кір у Львові: кому протипоказана вакцинація
З корпоративу – у лікарню: у львівському ресторані масово отруїлися гості
Новини України та світу 29 січня
Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм