Дізнайся: чи лікуватимуть хворого, якщо декларацію з лікарем він не підписав

Новина - Події - Дізнайся: чи лікуватимуть хворого, якщо декларацію з лікарем він не підписав

Новина - Події - Дізнайся: чи лікуватимуть хворого, якщо декларацію з лікарем він не підписав

Події
14 травня 2018 16:11

Лікар зобов’язаний надати невідкладну медичну допомогу незалежно від того, підписана у пацієнта з лікарем декларація чи ні. Про це під час дискусії рамках львівського Дитячого форуму розповіла в.о. міністра охорони здоров’я України Уляна Супрун.

"У разі якщо пацієнт потребує екстреної чи невідкладної допомоги, але не підписав договору з лікарем, то медик зобов’язаний надавати медичну допомогу. Однак ми хочемо, щоб кожен підписав декларацію із сімейним лікарем, адже це наш вхід до системи охорони здоров’я. Така система є у всьому світі", – зазначила Супрун.

За словами медиків, у випадку, якщо людина захворіла, але ще не підписала декларацію з сімейним лікарем, вона повинна звернутися безпосередньо до того лікаря, який обслуговував її раніше.

"Будуть існувати так звані "червоний" та "зелений" список. "Червоний" список – це ті пацієнти, які не підписали декларацію з сімейним лікарем. У цьому випадку людина може звернутися до  терапевта, педіатра чи сімейного лікар, у якого раніше обслуговувалися. Варто зазначити, що зараз кошти за пацієнтів сплачуватимуть сімейному лікарю навіть у тому випадку, якщо пацієнт не уклав з ним договору, але раніше обслуговувався у нього. Однак він отримує за вас менше коштів, не 370 гривень, а 240 гривень",- розповів сімейний лікар Амбулаторії сімейної медицини в смт Краковець Ігор Заставний.

Окрім цього, Уляна Супрун додала, що з 1 липня на рівні первинної медицини у всіх закладах охорони здоров’я оплата за послуги лікаря здійснюватиметься централізовано.

"На даний час вже є 55 громад, які на 100% готові підписати договори із Національною службою здоров’я. Будемо сподіватися, що незабаром  ще більше закладів України будуть готові підписати ці договори.  Оскільки з 1 липня буде перший транш коштів, а вже 1 жовтня буде другий. Ми хочемо, щоб більшість закладів перейшла на нове фінансування", – додала Супрун.

Нагадаємо, з початку кампанії "Лікар для кожної сім’ї" декларацію з обраним лікарем у Львові уже підписали 105 тисяч містян (це близько 14% від приписного населення Львова), і кожного дня ця цифра зростає.

Нагадаємо, як підписати декларацію з лікарем.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Медреформа в дії: у комунальній поліклініці Львова чоловік отримав чек за медогляд

Дочекалися: в Україні скасували талони на запис до лікаря

Наказ МОЗ – не для нас: у Львові відмовилися скасовувати талони на прийом до лікаря

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах