Не чіпай кота: півтори тисячі львів’ян захворіли на гострі кишкові інфекції

За 6 місяців у Львові 1 661 людина захворіла на гострі кишкові інфекції

За 6 місяців у Львові 1 661 людина захворіла на гострі кишкові інфекції

Події
02 серпня 2018 11:58

За 6 місяців 2018 року у Львові зареєстровано 1661 випадок захворювання на гострі кишкові інфекції. Про це  VG Львів повідомили у "Львівському обласному лабораторному центрі МОЗ України". З них дітей до 17 років — 1196 випадків, що складає 72%, з найвищим показником у віковій групі 1?4 роки — 62%.


Інкубаційний період може тривати до 7 днів


Сезонний підйом захворюваності на гострі кишкові інфекції припадає на весняні та літньо-осінні місяці. Цей підйом може бути пов'язаний із забрудненням джерел водопостачання, купанням у відкритих водоймах, із вживанням немитих овочів, фруктів, ягід, сприятливою для розмноження збудника температурою повітря, недотриманням правил особистої гігієни, тощо.

"Для групи кишкових інфекцій характерна локалізація збудника у різних органах травного каналу, але виділяється він з екскрементами людини і тому домінуючим є фекально-оральний механізм передачі. Найчастіше забруднюються збудниками руки, об’єкти природного середовища — харчові продукти та вода, а також предмети вжитку, дитячі іграшки", - йдеться у повідомленні.

Загальні клінічні прояви гострих кишкових інфекцій — загальна слабість, болі в животі, проноси, блювання, підвищення температури тіла, озноб, головний біль. Інкубаційний період (час від моменту зараження до появи клінічних проявів) триває від кількох годин до 7 днів.

Збудники кишкових інфекцій стійкі у зовнішньому середовищі. Так, наприклад сальмонели досить стійкі до дії чинників навколишнього середовища. Вони зберігають життєздатність у воді водойм від 3 днів до 3 місяців, у морській воді — до 27 днів, у маслі — до 200 днів, у молоці — до 2 років, у м’ясі — від 12 днів до 6 місяців, а в заморожених продуктах — до 750 днів.


Не пийте сиру воду і вчасно викидайте сміття 


Профілактичні заходи:

1. Купуйте харчові продукти тільки в об'єктах торгівлі за наявності відповідних документів.

2. Готуйте їжу, особливо тваринного походження, дотримуючись загальноприйнятих рецептур, особливо стосовно теплової обробки.

3. Вживайте приготовану їжу без зволікання. Не залишайте її при кімнатній температурі більш ніж на дві години.

4. Ретельно дотримуйтесь термінів зберігання харчових продуктів та рекомендованих температур. Одразу охолоджуйте всі приготовані продукти (бажано нижче 5° C).

5. Приготовану заздалегідь їжу підігрівайте за температури не нижче 60 — 70°, забезпечуючи рівномірне прогрівання страви.

6. Уникайте контакту при зберіганні сирих і готових харчових продуктів, між продуктами тваринного та рослинного походження користуйтесь окремими кухонними приладами і обладнанням, такими як ножі і обробні дошки.

7. Мийте руки якомога частіше, після кожного повернення додому, відвідування туалету, догляду за хворими, перед кожним прийомом їжі.

8. Мийте гарячою водою всі поверхні і кухонні приладдя, що використовуються для приготування їжі.

9. Зберігайте їжу захищеною від комах, гризунів та інших тварин. Тримайте житло вільним від гризунів та побутових комах.

10. Використовуйте чисту воду з відомих джерел.

11.Під час відпочинку на природі використовуйте тільки бутильовану воду. Важливо вживати лише кип’ячену воду, не пийте сиру воду з колодязів і відкритих водойм, з автоцистерн.

12. Купайтеся тільки у визначених для цього місцях, краще у водоймах з протічною водою, під час купання не заковтуйте воду.

13. Вживайте добре вимиті фрукти та овочі. Не купуйте розрізані кавуни та дині, закриті плівкою (під плівкою створюються умови для скупчення бактерій).

14. Своєчасно видаляйте з дому побутове сміття, збирайте його в ємності, недоступні для дітей, домашніх тварин, гризунів, комах.

15. Не дозволяйте дітям гратися біля місць тимчасового зберігання твердих побутових відходів, спілкуватися з бродячими тваринами.

Нагадаємо, на весіллі у ресторані "Отаман", що у селі Пасіки-Зубрицькі, отруїлися четверо людей.

Окрім того, кількома днями раніше у закладі "Tomash Kebab", що у Львові на вулиці Куліша, 10 отруїлося 30 відвідувачів.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Смачно, аж нудить: ТОП закладів Львова, де масово труїлися відвідувачі

Отруїлися газом: у будинку на околиці Львова загинули троє людей

Пообідали: в таборі на Львівщині отруїлися діти

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах