Нововведення: у Львові змінилися правила реєстрації малюків у дитсадки

У Львові змінилися правила зарахування дітей до садочків.

У Львові змінилися правила зарахування дітей до садочків.

Події
26 грудня 2018 15:37

Виконавчий комітет Львівської міськради вніс зміни до Положення та Правил зарахування дітей до садочків Львова.

Як розповіла під час брифінгу керівниця управління охорони здоров’я Львівської міської ради Зоряна Довганик, по-перше тепер запис відкриватиметься не 1 січня, як це було раніше, а першого робочого дня вересня (триватиме так само – до 10 травня). У 2019 році реєстрація розпочнеться о 9:00 2 вересня. Записати дитину можна буде онлайн або в ЦНАПі, пише tvoemisto.tv.

"Раніше не усі батьки і не усі діти були в однакових умовах: до однієї групи зараховувалися діти, які народилися з 1 вересня до 31 грудня одного року і з 1 січня до 31 серпня наступного року. Тобто, коли ми розпочинали реєстрацію 2 січня, то діти, які народилися наприкінці року, мали пріоритет. А ті дітки, які народилися з 1 січня до 31 серпня наступного року, реєструвалися лише через рік. Тепер ми зрівноважуємо цю систему, і діти матимуть можливість ходити в садочок із 1 вересня", – розповідає Зоряна Довганик.

2 вересня 2019 року розпочнеться реєстрація дітей, народжених в період з 1 січня до 31 серпня 2018 року на 2020 рік у групу раннього віку або на 2021 рік – у молодшу групу.

Дітей, які народилися з 1 вересня 2018 до 31 грудня 2018 року можна буде реєструвати до дитячих садочків в перший робочий день вересня 2020 року у групу раннього віку на 2021 рік або на 2022 рік – у молодшу групу.

Виконком також розширив перелік пільгових категорій для першочергового зарахування дітей до ЗДО в межах 20%: додано дітей працівників закладів дошкільної освіти та дітей з багатодітних сімей.

"Практично у кожному садочку у нас є 1-2 вакансії вихователя або помічника вихователя. Може, більше людей зголошуватимуться, якщо зможуть записати дитину в садок на пільгових умовах", – каже Зоряна Довганик.

Серед інших нововведень і те, що під час реєстрації дитини батьки повинні будуть завантажити скан-копії свідоцтва про народження дитини та пільгового посвідчення, якщо таке є. Окрім того, батьки зможуть лише один раз на місяць редагувати електронну заявку – до 10 травня того року, коли дитина йтиме до садочка. А причина для цього буде лише одна – зміна місця реєстрації або проживання, що треба буде підтвердити відповідними документами: довідкою про реєстрацію дитини або довідкою з ЛКП про фактичне місце проживання.

Також у відкритому доступі для батьків будуть списки дітей, які зареєстровані в системі (прізвище, ім’я, по батькові, дата та час реєстрації), порядковість розташування електронної заявки у певній віковій групі та кількість вільних місць у певній віковій групі на бажаний рік зарахування.

В управлінні освіти зазначають, що батькам, які уже зареєстрували дітей у 2017-2018 роках до дитячих садків Львова, хвилюватись не варто. Їм лише потрібно до 10 травня 2019 року внести в систему скановані копії документів.

Зоряна Довганик додає, що діти з навколишніх сіл можуть відвідувати львівські садочки також.

"Якщо ОТГ готове оплатити містові навчання таких дітей, то вони зараховуватимуться першочергово. Якщо ні, то можуть спробувати на загальних підставах", – пояснила Зоряна Довганик.

Нагадаємо, що раніше реєстрація в дитячі садочки у Львові відкривалася на початку січня.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Новий рекорд: українка народила в 11 років

"Сльози замерзли на обличчі": у львівському садочку забули дитину на морозі

Народила в 12 – від брата. Минув рік: як живеться наймолодшій мамі України

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах