Менше плюшок, більше води і руху: у МОЗ розповіли, як зберегти здоров'я

У МОЗ розповіли, чим слід займатися, щоб зберегти здоров'я

У МОЗ розповіли, чим слід займатися, щоб зберегти здоров'я

Події
08 квiтня 2019 13:09

До Світового дня здоров'я у МОЗ оприлюднили перелік речей, які потребують особливої уваги, щоб не шкодити собі. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, що слід робити людині в сучасному світі, якщо вона хоче бути здоровою.


Харчування


Чи запланували ви до свого сьогоднішнього раціону 5 овочів та фруктів? Чи їли цього тижня рибу, хоча б 2 рази? Чи їли достатньо яєць? А молочних та ферментованих продуктів? У сучасному темпі життя дотримуватися здорової дієти непросто, але вкрай потрібно, якщо хочете зменшити ризики захворіти на серцево-судинні хвороби, діабет 2 типу та деякі види раку.

Щоб жити довго та здорово, від сьогодні зменште в раціоні, принаймні, булочки, цукор, сіль та ковбасу. Не забувайте пити воду. Та почитайте докладно ці поради про здорове харчування.


Фізична активність


Сидіння — нове куріння, чули такий вираз? Шкоду від надмірного сидіння — чим ми всі грішимо час від часу — підтверджує велика кількість досліджень.

Коли ми багато сидимо й при цьому не рухаємося, організм буквально "вимикається". Сповільнюється обмін речовин, що впливає на нашу здатність регулювати рівень цукру в крові, метаболізувати жири, негативно впливає на тиск та послаблює м’язи й кістки. Все це разом має негативні наслідки для здоров’я — від появи надмірної ваги до серйозних хвороб внутрішніх органів.

Обіцяйте собі більше рухатися, адже будь-яка активність краща, ніж її відсутність. Тут поради, як саме забезпечити достатню фізичну активність. Обирайте на свій смак.


Відмова від шкідливих звичок


Ви ж знаєте, що безпечної дози алкоголю не існує? А люди, які курять сигарети, в 15-30 разів частіше отримують рак легень або вмирають від цієї хвороби, ніж люди, які не курять.


Вакцинація


Навіть здорове харчування, спорт і відсутність шкідливих звичок не вбереже від інфекційних хвороб, якщо у вас немає до них імунітету. Для цього існує вакцинація.

За даними ВООЗ вакцинація запобігає від 2 до 3 мільйонів смертей щороку. Ще 1,5 мільйонів смертей можна було б уникнути, якщо покращити охоплення вакцинацією.
Щеплення потрібні і дітям, і дорослим. Вакцини, які входять до національного календаря щеплень, обов’язково треба робити в Україні. Вони закуповуються за кошти платників податків та надаються безоплатно.


Профілактичні обстеження


Це як правила гігієни — не можна не дотримуватися в цивілізованому світі. 80% смертей в Україні спричиняють захворювання, які викликає спосіб життя людини та пізній початок лікування. Це рак, діабет та серцево-судинні хвороби. Регулярні огляди у вашого лікаря — один зі способів захистити себе та свою сім’ю.

Деякі з них необхідні всім, деякі лише за факторами ризику. Запитайте у лікаря, які з обстежень варто пройти вам.


Обрати свого лікаря


Понад 27 мільйонів українців вже обрали своїх лікарів. Якщо ви досі не маєте свого лікаря (терапевта, педіатра чи сімейного лікаря) – оберіть його. Це ваша гарантія кваліфікованої консультації щодо більшості питань, які стосуються здоров’я. Знайти сімейного лікаря, найближчу амбулаторію до роботи чи дому, можна за допомогою електронної мапи.

Обирайте лікарів і потім, щоразу як виникатиме бажання "загуглити" діагноз чи порадитися зі знайомими — записуйтеся на прийом до фахівця.


Знати свої права в системі охорони здоров’я


Це теж елемент здорового способу життя і спосіб зробити здоровішою всю медичну систему. Трансформуємо охорону здоров’я, щоб випадки порушення прав людини не допускалися або ж відстежувалися більш ефективно та ніхто не міг уникнути відповідальності за свої дії. У цих змінах нам дуже допоможе, якщо кожен громадянин буде активним у захисті своїх вправ.

ДИВИСЬ ЩЕ:

По яблучку щодня: Супрун розповіла про користь червонобоких

Хочеш їсти — пий: у МОЗ розповіли, як впливає вода на організм

Головним болем не "відмажешся": Супрун заперечила вплив погоди на самопочуття

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах