Волонтери дослідили вміст сміттєвих баків у Львові: результати

У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів.

У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів.

Події
27 жовтня 2020 10:39

У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів. Представники громадської організації «Zero Waste Lviv» і волонтери провели три дослідження. Хотіли з’ясувати, що саме потрапляє до контейнерів у місті. Читайте найцікавіші львівські новини.

Для морфологічного аналізу перевірили склад відходів у трьох контейнерах для змішаних відходів від ОСББ Львова, які обслуговує компанія «ГрінЕра Україна».

У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів.У Львові провели дослідження вмісту сміттєвих контейнерів.

Як показали дослідження, у контейнерах для змішаних відходів лише 20% сміття такого типу, яке не підлягає переробці. Натомість, в середньому, 65% становить органіка і ще до 15% — вторсировина, яку люди викинули не в той контейнер.

"З 20%, які не переробляються, близько 5% — це засоби гігієни. У країнах Європейського Сюзу такі засоби не можна навіть захоронювати на полігонах", — розповіла операційна менеджерка громадської організації «Zero Waste Lviv» Софія Сидоренко.

Є результат!

Водночас, у компанії «ГрінЕра Україна» зазначають, що серед львів'ян невпинно зростає тенденція до сортування побутових відходів. Цьому сприяють інвестиції в розвиток відповідної інфраструктури.

«Ще чотири роки тому у контейнерах, призначених для вторсировини, було заледве мізерних 20−22% посортованих відходів. То зараз маємо вже 50% відходів, що підлягають переробці. І ця динаміка постійно зростає. Очікуємо, що за рік-два цей показник зросте до 70%», — розповів засновник компанії «ГрінЕра Україна» Богдан Михалусь.

Зазначимо, у всіх районах Львова триває встановлення контейнерів для збору органічних відходів. Переглянути їх розташування можна на карті за посиланням.

Що викидати у коричневі баки

залишки сирих овочів і фруктів;
шкаралупу сирих яєць;
заварку від чаю;
скошену траву;
зів'ялі квіти;
опале листя.

Що викидати у коричневі контейнери не можна

пакети для сміття, кульки, тетрапак тощо;
тверді побутові відходи.
Окрім того, у межах пілотного проекту, ЛКП «Зелене місто» здійснює безоплатний прийом органіки від мешканців, які привозять її самостійно на компостувальну станцію, що на вул. Пластова, 13. А добриво, яке утворилося, розміщується на компостувальному майданчику, де всі охочі можуть взяти його безкоштовно.

Нагадаємо, львів'янам пропонують приходити у кав'ярні зі своїми філіжанками. У Львові стартував проект з мінімізації використання одноразової тари для кави. 

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах