Жертви холоду: скільки львів'ян потрапили до лікарень з обмороженням у січні

Скільки львів'ян потрапили до лікарень з обмороженням у січні. Фото: pinterest (умовне)

Скільки львів'ян потрапили до лікарень з обмороженням у січні. Фото: pinterest (умовне)

Події
02 лютого 11:49

Від початку 2021 року до міських лікарень Львова з переохолодженням та обмороженням госпіталізували 21 особу – в 11 були обморожені кінцівки, а ще 10 отримали переохолодження. Є й такі, кому через сильне обмороження довелось ампутувати кінцівки. Наразі 10 осіб виписали. Читайте всі новини Львова за сьогодні.

Як вберегтись

В управлінні охорони здоров’я Львівської міськради закликають в період холодів дотримуватись таких рекомендацій:

  • віддавати перевагу зручному взуттю, яке не стискає ногу, воно має бути зручним і не тісним, бажано без підборів та з теплою вкладкою;
  • одягати зручний, щільний, легкий одяг, який не сковує рухів;
  • для захисту шкіри змазувати обличчя та руки жирним кремом;
  • на руки обов’язково одягати теплі зручні рукавиці, шарфи;
  • якщо відчуваєте, що мерзнете, у жодному разі не стійте на місці - намагайтеся рухатися, адже рухи посилюють кровообіг і сприяють зігріванню тіла;
  • не торкатися оголеною шкірою до металевих предметів;
  • при температурі нижче -15°С обмежити час перебування дітей на вулиці.

Ознаки

Найшвидше обморожуються пальці на руках і ногах, потім – вуха і ніс. Перша ознака обмороження, яка вже має вас насторожити – втрата чутливості. Тоді ще шкіра блідне, припухає, свербить, а за кілька годин може посиніти.

Як допомогти

Перше, що необхідно самостійно зробити при переохолодженні/обмороженні – зігрітися в теплому приміщенні та випити якомога більше рідини (будь-які теплі напої, крім алкоголю). Вони відновлять нормальну температуру тіла та покращать циркуляцію крові.

Другий крок – до обмороженої частини тіла слід прикласти теплу тканину. Не можна терти ці ділянки, відігрівати гарячою водою — це може призвести до поглиблення ураження.

Дії при наданні першої медичної допомоги відрізняються в залежності від ступеню обмороження, стану загального охолодження організму людини, її віку та наявних хвороб. Та в будь-якому випадку, ні в якому разі не розтирайте уражені місця снігом, також не можна зігрівати обморожені кінцівки біля багаття, безконтрольно застосовувати грілки та інші джерела тепла, тому що це погіршує перебіг обмороження. Не рекомендується й застосування олій та жирів, розтирання кінцівок спиртом при глибокому обмороженні.

В разі наявності у постраждалого середнього або важкого ступеню охолодження, з порушенням дихання та кровообігу, людину необхідно швидко відвезти до медичного закладу.

Нагадаємо, на початку січня 2021 року сімох львів’ян госпіталізували до опікового відділення 8-ї міської клінічної лікарні з настільки сильним обмороженням, що кінцівки було не врятувати.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах