15-й день боротьби: що відбувається у Львові 10 березня Фото: facebook.com/andriy.sadovyi
На 15-й день війни Росії проти України у Львові не зменшується кількість людей, готових поповнювати ряди військових і територіальної оборони. Місто продовжує приймати біженців, а також допомагає з виїздом за кордон. Львів’яни і займаються волонтерством, і збирають допомогу для армії та переселенців.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації.
Західні області вже прийняли понад пів мільйона українців, які втратили свої домівки через бомбардування російськими військами. Забезпечені люди винаймають житло, інші — шукають прихисток, який надають безкоштовно, хоч і з меншими зручностями. Щодо оренди кватрир у Львові, то це тепер непростий челендж. Будь-яке оголошення за лічені хвилини стає недоступним, бо його вже здали. Загалом Львів за 2 тижні війни прийняв майже 200 тисяч вимушено переміщених осіб. Тимчасові прихистки облаштували у 440 установах освіти і культури та у 85 релігійних організаціях.
Де знайти житло біженцям у Львові – адреси та телефони
Вокзал переповнений. Люди стоять в чергах майже до кінця вулиці Чернівецької, ночують на підлозі. Волонтери готують канапки і гарячі напої, щоб люди могли набратися сил. Щоб розвантажити вокзал деякі потяги будуть відправлятися зі станції "Підзамче". Там є правоохоронці і рятувальники, пункт обігріву та кімната матері й дитини. Для переселенців зі станції "Підзамче" до пунктів тимчасового розміщення курсують автобуси та новий трамвайний маршрут.
Укрзалізниця опублікувала розклад міжнародних евакуаційних рейсів на 10 березня
На Львівщині діють гуманітарні штаби, які допомагають переселенцям та українським військовим. Перелік штабік та речей, який вони потребують — тут. У Львові штаб роташований на вулиці Коперника, 17. Місцевих мешканців закликають приносити медикаменти, амуніцію, спорядження та продукти. Усі штаби потребують речі для військових: обігрівачі, спальники, каремати, теплий одяг, рюкзаки тактичні, балаклави, елементи живлення, берци, дизельні генератори. З амуніції: шоломи, бронежилети, плитоноски, рації. З медикаментів потребують знеболювальне та джгути, ліки першої необхідності, бинти, вата. Детальний перелік всього необхідного дивіться за посиланням.
У Львові та області вже поховали понад 20 воїнів, які мужньо боролися із російськими окупантами, та на жаль загинули. 11 бередня львів'яни будуть прощатися із 22-річним випускником Українського католицького університету Тарасом Гайдуком. 9 березня у Гарнізонному храмі святих апостолів Петра і Павла у Львові громада області попрощалася із з військовослужбовцями, які полягли за Україну в бою з російськими окупантами.
Міський голова Львова Андрій Садовий закликав увесь світ щоденно о 18:00 за київським часом бити у дзвони на підтримку України.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.