Машиніст, швачка, пекар: ким працюють переселенці на Львівщині Фото: loda.gov.ua (ілюстративне)
До Львівської області щодня прибувають українці, які через війну втратили і домівку, і роботу. Від початку масштабних бойових дій до центрів зайнятості в пошуках роботи звернулися 739 переселенців. Вже вдалось працевлаштувати 74 біженців.
Як повідомили в пресслужбі Львівської військової адміністрації, понад 60% становили жителі Харківської, Донецької, Київської областей та столиці України.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
Так, види зайнятості вимушено переміщених українців найрізноманітніші. Багато хто працює на підприємствах виробничої сфери і тепер трудиться в тилу операторами автоматичних та напівавтоматичних верстатів та установок, ізолювальниками, слюсарями-сантехніками, верстатниками деревообробних верстатів, машиністами автоматизованої лінії, слюсарем-ремонтником, лицювальником-плиточником, пресувальником виробів з деревини, шліфувальником, накатником, електрогазозварником, електриком дільниці тощо.
Також переселенці на Львівщині працюють швачками, закрійниками або розкрійниками. Дехто став частиною колективів закладів сфери обслуговування і працює продавцем продовольчих товарів, касиром торговельного залу, барменом, кухарем, кондитером, пекарем, комплектувальником, прибиральником службових приміщень чи двірником.
Ще частина новоприбулих у Львівській області працюють у поштових відділеннях. Нині вони листоноші або сортувальники поштових відправлень. Пощастило знайти роботу й 4 ескулапам: лікарю з УЗД-діагностики, рентгенологу, анестезіологу, медичній сестрі. Є й такі, хто обійняв посади психолога, практичного психолога, інспектора, менеджера (управителя) зі збуту або постачання, інженера з відтворення природних екосистем, комірника, завідувача господарства, інспектора з кадрів. А дехто, переїхавши на Львівщину, продовжив трудитися водієм автотранспортних засобів, оператором заправних станцій, черговим з режиму, сторожем тощо.
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.