Половина студентів, що вчаться у Львові на ІТ-спеціальностях, знаходять роботу ще до завершення навчання

Половина студентів, що вчаться у Львові на ІТ-спеціальностях, знаходять роботу ще до завершення навчання

Половина студентів, що вчаться у Львові на ІТ-спеціальностях, знаходять роботу ще до завершення навчання Фото: porady news

Події
16 вересня 2022 07:12
Автор: Юрій Богун

Половина студентів, що вчаться у Львові на ІТ-спеціальностях, знаходять роботу ще до завершення навчання. Про це повідомляє Львівська міська рада.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації.

Управління інформаційних технологій Львівської міської ради презентувало результати спільного із дослідницькою агенцією Fama дослідження, у якому з'ясували, чи мають студенти у Львові бажання продовжувати навчання на магістерських програмах, за яким принципом обирають навчальні програми, що для них важливіше: цікаві проєкти чи висока зарплата, тощо.

Для цього опитали студентів бакалаврських та магістерських програм технічних, математичних та інших дотичних до ІТ-спеціальностей. Так, 43,4% студентів, що вчаться на ІТ-спеціальностях, відповіли, що знаходять роботу до завершення навчання. Серед тих, хто працює — три чверті заробляють гроші за спеціальністю. З них на full-time працює 84,8%, на частковій зайнятості – 9,9%, на фрілансі – 5,3%

Водночас більше половини студентів на ІТ-спеціальностях розповіли, що вкладають додаткові кошти у свій професійний розвиток. Найчастіше додаткове навчання студенти оплачують з власної кишені, рідше – їм допомагають рідні та близькі. Чверть студентів відповіли, що здобуття додаткових знань оплачує їх роботодавець. У 60% випадків сума витрат на професійний розвиток не перевищує 12 тисяч гривень на рік.

Крім цього, майбутні айтішники розповіли, що між цікавими проєктами та високою зарплатнею частіше вибирають перше. За мізер студенти працювати не готові, однак якщо зарплатня на цікавому проєкті задовільна та покриває їхні потреби – така робота стане пріоритетом.

Якщо мовою цифр, то:

-   то майже 74% відповіли, що робота на цікавому проєкті важливіша, аніж висока зарплатня;

-  26% відповіли, що їм важливіша зарплатня, ніж робота над цікавим проєктом.

-    Ідеально, кажуть студенти, знайти баланс між цікавістю роботи та гідною винагородою за працю.

Дослідження Data Science проводилося методом онлайн-анкетування у період з 20 квітня по 20 травня. Генеральна сукупність складає 13333 студентів, загальна кількість респондентів – 383 із 10 вищих навчальних закладів у Львові.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах