У Львівському обласному перинатальному центрі відкрили банк грудного молока – фото

У Львівському обласному перинатальному центрі відкрили банк грудного молока

У Львівському обласному перинатальному центрі відкрили банк грудного молока Фото: loda.gov.ua

Події
20 грудня 2022 18:06

У понеділок, 19 грудня, у Львівському обласному клінічному перинатальному центрі відкрили банк грудного молока. Це спеціалізована структура для збору, перевірки, обробки, зберігання та розподілу донорського грудного молока серед новонароджених. Першочергово йдеться про недоношених дітей та хворих доношених дітей.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь щоб бути в курсі найважливішої інформації. 

Серед усіх новонароджених в обласному перинатальному центрі щороку близько 1000 становлять передчасно народжені діти з низькою та екстремально низькою масою тіла. Безпечне природне вигодовування у разі відсутності материнського грудного молока  – це годування дітей донорським жіночим молоком. 

Фото: loda.gov.uaФото: loda.gov.ua

«На його створення та закупівлю всього необхідного обладнання з обласного бюджету скерували понад 9,8 млн грн та майже 3,6 млн грн з бюджету перинатального центру (кошти Національної служби охорони здоров’я)», – повідомили в Львівській обласній військовій адміністрації.

Грудне молоко зберігається у спеціальному холодильнику, оснащеним індикатором температури. Пізніше молоко перекладають на зберігання у морозильну камеру до пастеризації. Молоко обов’язково скеровують на аналіз, для цього його поміщають в ультразвуковий гомогенізатор. Після цього розливають у порційні банки по 150 мл для пастеризації. Після пастеризації молоко знову поміщають у морозильну камеру уже для зберігання.

Гендиректора перинатального центру Марія Малачинська, сказала, що у перспективі Львівський перинатальний центр планує забезпечувати донорським грудним молоком пологові стаціонари Львівської області та сусідніх областей.

Фото: loda.gov.uaФото: loda.gov.ua

З відкриттям Банку грудного молока Львівський перинатальний центр доповнить повний цикл надання неонатальної допомоги згідно світових стандартів в межах однієї установи: від відділення анестезіології та  інтенсивної терапії новонароджених до відділення постінтенсивного догляду новонароджених і виходжування недоношених дітей та відділення медичної реабілітації передчасно народжених та малих дітей.

Нагадаємо, це вже другий банк грудного молока на Львівщині. Перший такий банк відкрили у серпні цього року за підтримки меценатів у Неонатальному центрі Львівської обласної клінічної лікарні. Перший в Україні банк грудного молока з’явився у Києві у 2019 році.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах