Велодень у Львові: що буде цікавого (оновлено)

Велодень у Львові: що буде цікавого (оновлено)

22 травня у Львові відбудеться найбільша велосипедна подія року – "Всеукраїнський Велодень", повідомила прес-служба Львівської міської ради. Акція відбудеться з 10:00 до 15:00.

"Учасники заходу збираються з 10.00 на площі перед Оперним театром, звідки о 11.00 здійснять велопробіг за таким маршрутом: пр. Свободи, вул. Академіка Гнатюка, вул. Листопадового Чину, вул. Митрополита Андрея, вул. Героїв УПА, вул. Копистинського, вул. Любінська, вул. Івана Виговського, вул. Володимира Великого, вул. Княгині Ольги, вул. Академіка Сахорова, вул. Миколи Коперника, вул. Словацького, вул. Університетська. Загальна протяжність – 12 км. На старті відбуватиметься реєстрація: кожному учаснику видаватиметься паперовий браслет для точного визначення їх кількості. Після закінчення велопробігу відбудеться розіграш цінних призів за номерами браслетів.

Під час велопробігу буде супровід автомобілів поліції та волонтерів. Нагадуємо, що Велодень – це не спортивний захід, він розрахований на учасників усіх вікових категорій та будь-якого рівня фізичної підготовки. Беріть свої велосипеди, або на прокат, запрошуйте близьких, друзів і знайомих та приїжджайте на справжнє велосипедне свято", – зазначають організатори.

Після завершення велопробігу на площі перед пам’ятником Іванові Франку (вул. Університетьська, 1) відбудеться розважальна конкурсна програма, в якій зможе взяти участь кожен охочий та виграти корисні і цікаві призи від партнерів. Також буде проведено розіграш цінних призів за номером паперового браслету серед учасників велопробігу. Після проведення конкурсів відбудеться дискусія на велосипедну тематику за участю експертів.

22 травня Всеукраїнський Велодень пройде не тільки у Львові, але й у багатьох містах України, зокрема, у Києві, Дніпропетровську, Харкові, Рівному, Запоріжжі, Житомирі, Луцьку, Миколаєві.

Головна ідея акції – покращити якість життя у містах шляхом звільнення вулиць великих міст України від шкідливих викидів та заторів завдяки збільшенню частки пересування на велосипедах.

Велосипедисти також виступають за створення зручної та безпечної велоінфраструктури, яка сприяє підвищенню безпеки руху на вулицях та покращує якість життя у місті, за впровадження спеціально обладнаних велосипедних парковок біля громадських місць, а також за взаємоповагу та дотримання правил дорожнього руху на вулицях українських міст водіями усіх транспортних засобів та пішоходами.

Крім того, 21 травня відбудеться веломарафон "Львівська двохсотка". 

Близько 200 велосипедистів візьуть участь у веломарафоні, а кожен охочий матиме можливість зареєструватись у день веломарафону.

Реєстрація учасників проводитиметься з 07.45 год. до 08.30 год. на площі біля Монументу Слави (вул. Стрийська). Звідки і стартуватиме колона учасників о 08.30 год. за маршрутом: вул. Стрийська (Монумент Слави) – вул. Стрийська – вул. Луганська – вул. Зелена – вул. Зелена, 407- Давидів – Бібрка – Свірж – Перемешляни – Якторів – Глиняни – Красне – Буськ – Волиця – Деревлянська – Стрептів - Кам'янка-Бузька – Батятичі – Зіболки – Жовква – Крехів – Бірки – Брюховичі - Львів.

Траса марафону являє собою дистанцію довжиною 200 км.

"Захід став уже традиційним, який популяризує здоровий спосіб життя, велосипедний туризм і велоспорт серед населення та розвиток аматорського велоспорту в Україні", - зазначив Володимир Шнайдер, начальник управління молоді, сім’ї та спорту ЛМР.

Контактна особа від організаторів – Кошовський Олег (097 239 65 76). 

Львів у новинах:

Синоптики попередили львів'ян про заморозки

Львів'ян просять допомогти хлопчикові, який має захворювання крові

У четвер львів’ян закликають одягнути вишиванку