У Львівській області земля подорожчала на 20%

У Львівській області земля подорожчала на 20%

У Львівській області земля подорожчала на 20% Фото: loda.gov.ua

Транспорт та інфраструктура
11 серпня 2022 18:17
Автор: Юрій Богун

Лише за рік середня вартість гектара паю на Львівщині зросла на 20%. Про це повідомляє Львівська обласна державна адміністрація.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

З моменту відкриття ринку землі, а саме з 1 липня торік, Львівщина вкотре підтверджує статус однієї з найдорожчих областей України за вартістю земельних часток (паїв). Зокрема, середня вартість гектара паю зросла на 20 %.

У Львівській області земля подорожчала на 20%У Львівській області земля подорожчала на 20% Фото: loda.gov.ua

У Львівській області земля подорожчала на 20%У Львівській області земля подорожчала на 20% Фото: loda.gov.ua

Водночас за площею відчужених сільськогосподарських земель область посідає останні місця.

«Якщо говорити про кількісні показники, то в області продано 797 земельні паї, площею 1049 гектарів. При цьому, середня вартість 1 гектара становить понад 78 тисячі гривень, що перевищує середню ціну по Україні більш як в 1,7 раза та поступається лише Київській області», – наголосила директорка департаменту агропромислового розвитку Львівської обласної військової адміністрації Тетяна Гетьман.

Найбільше транзакцій з землею проведено у Харківській, Херсонській та Дніпропетровській областях, а найменше – Івано-Франківській, Закарпатській та Чернівецькій областях.

«Слід зазначити, що законом встановлене важливе обмеження, а саме, до 1 січня 2030 року ціна продажу земельних ділянок сільськогосподарського призначення, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв), не може бути меншою за їх нормативну грошову оцінку. Середня НГО ріллі в області становить 21,5 тисячі гривень. Проте, як ми бачимо, фактична ціна продажу є більшою як в 3,6 раза», – підкреслила Тетяна Гетьман.

Загалом на території Львівщини, з моменту скасування мораторію на відчуження земель здійснили 3230 правочинів щодо земельних ділянок сільськогосподарського призначення на загальну площу – 2,76 тисячі гектара.

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах