Топ-15 найцікавіших книг Форуму видавців у Львові

Топ-15 найцікавіших книг Форуму видавців у Львові

фото з сайту www.volynnews.com

Твори Скрябіна, Фреймут та Надії Савченко
У Львові на 22-му Форумі видавців назвали кращі книги року. За версією літературного журі, нею стала книга "Відвага і страх", яку написала професор Варшавського університету Ольга Гнатюк.
Ця книга - історичне видання про Львів часів Другої світової війни. Автор зізнається, що своєю книгою хотіла подякувати львів'янам і українцям загалом. "На те є кілька причин. По-перше, моя мама народилася тут після того, як сюди прийшла  Червона армія у вересні 1939 року. Вона буквально через день після цього народилася, і мене це дуже інтригувало. Я почала розплутувати ці сюжети значно пізніше, після смерті моєї мами. Але це не сімейна історія - точніше, не тільки сімейна історія ", - пояснила письменниця. Всього ж журі відзначило 21 книгу, серед яких "Історичний атлас України" Юрія Лози, "Шептицький від А до Я" Галини Терещук та "Історія європейської цивілізації" Умберто Еко.
Нагадаємо, що кращу книгу вибирає журі, що складається з фахівців різних галузей: літературознавців, учених, філософів, журналістів, перекладачів та бібліотекарів.
15 найцікавіших книг за версією "Сегодня".


"Розповіді"

Олег Сенцов

Перша книга укладеного на 20 років в РФ українського режисера Олега Сенцова складається з восьми оповідань, пов'язаних з дитячими роками автора. У них не згадано ні про війну, ні про полон. Тональність оповідань чимось нагадує стиль Жванецького, недарма сам Сенцов його цитує.


"Сильне ім'я Надія"

Надія Савченко

Свою книгу найзнаменитіша українська льотчиця написала за три тижні, перебуваючи вже під вартою в Росії і оголосивши в цей час голодування. У романі вона описує Майдан, події в Криму, початок АТО і своє викрадення. У книзі зустрічається ненормативна лексика.


"Сніданки для дітей"

Руслан Сенічкін

Друга за рахунком книга телеведучого Руслана Сенічкіна розповідає, як правильно годувати дітей. Крім смачних і корисних рецептів, у книзі є таблиця поєднання продуктів для малюків різного віку та ідеї для апетитного оформлення страв.


"Кульмінація"

Януш Вишневський

Збірка оповідань, частина з яких написана польським письменником Янушем Вишневським, а інша - зірками жіночої літератури (Марія Матіос, Галина Паламарчук). Українки пропонують свій варіант кульмінації у вже відомих оповіданнях Вишневського ("Коханка", "Постіль").


"Навколишній світ"

Джеремі Кларксон

Книга британського скандального телеведучого, який одного разу побився в прямому ефірі - для тих, хто любить англійський гумор, подорожі та автомобілі. В автобіографічному романі є все: від підписання героєм мільйонного контракту з BBC до першого знайомства з марихуаною.


"Аеропорт"

Сергій Лойко

Найреалістичніший роман цьогорічного форуму заснований на подіях під час боїв на Донбасі. За словами самого автора, факти взяті з реального життя і засновані на особистих його спостереженнях - Лойко перебував у донецькому аеропорту під час його облоги.


"Відвага і страх"

Оля Гнатюк

Краща книга цього року (на думку журі) присвячена долям польської, української та єврейської інтелігенції Львова під час Другої світової війни. Оповідання засноване на щоденниках, спогадах, листах і навіть протоколах допитів людей, що знаходилися в окупації.


"Іловайськ"

Євген Положій

Роман цього сумського письменника про події в нашій країні річної давності визнаний кращою книгою про війну. Для того щоб максимально слідувати правді, Положій опитав більше 70 солдатів і військових, що беруть участь в операції під Іловайськом. Деякі факти вражають натуралістичністю.


"Шептицький від А до Я"

Галина Терещук, Оксана Думанська

Книга для дітей і дорослих про життя митрополита Андрея Шептицького, якому цього року виповнилося б 150 років. Візуальна концепція книги заснована на стилістиці української ікони та періодики газет XX століття. Історія побудована за алфавітним принципом.


"Де їсть і спить ..."

Ольга Фреймут

Роман-щоденник містить не тільки опис сервісу та послуг закладів Західної України, а й біографію самої Ольги. За гучним словами телеведучої, її стиль схожий на прозу Вірджинії Вульф. У книзі Фреймут дає поради і відверто про особисте життя.


"Я, Шонік і Шпіцберген"

Кузьма Скрябін

Третя книга Андрія Кузьменка, яку сам автор вже не побачив (нагадаємо, 2 лютого Кузьма загинув у ДТП). До збірки увійшли раніше неопублікована повість Андрія і вірші за десять років. Як і попередні дві книги Скрябіна, ця також просякнута гумором і світлом.


"Нічого правдивого і все можливо"

Пітер Померанцев

Книга британця слов'янського походження Пітера Померанцева - про проблеми зомбування російського суспільства. У романі описаний феномен російського телебачення, як механізму, що впливає не тільки на свідомість громадян, але і на історію всієї країни.


"Книга змін"

Андрій Цаплієнко

У книзі військового тележурналіста зібрані приголомшливі розповіді про його перебування в полоні кримських бойовиків, втечу, про поїздки в зону АТО. У "Книзі змін" Цаплієнко спробував розібратися, чи була війна на сході України неминучою.


"Стильна книжка"

Оксана Караванська

У дитячій книзі дизайнера Оксани Караванської - поради, як потрібно вбиратися дівчаткам і дівчатам до тих чи інших подій, як підбирати аксесуари і створювати власний образ. Одне із найяскравіших видань цього форуму, яке буде цікаво і дорослому читачеві.


"Розрив ..."

Антон Мухарський

Повна назва автобіографічної книги - "Розрив: Як я став" націонал-фашистом ", кинув дружину і сімох дітей". У романі Мухарський описав історію своїх відносин з колишньою дружиною Сніжаною Єгоровою, як він пережив революцію і звідки йому прийшла ідея стати Орестом Лютим.

Львів у новинах:

Львівський поборник української мови виграв суд у Авакова 

В неділю у Львові відбудеться чемпіонат України з бігу: програма 

В неділю через змагання на Липинського - Чорновола обмежать рух транспорту