Топ 5 найпопулярніших локацій Львівщини, які відвідали туристи у листопаді

Топ 5 найпопулярніших туристичних локацій Львівщини у листопаді.

Топ 5 найпопулярніших туристичних локацій Львівщини у листопаді. Фото: tourbaza.com.ua

Дозвілля та їжа
Сьогодні 08:42
Автор: Юрій Богун

Управління туризму та курортів Львівської обласної військової адміністрації назвало найпопулярніші туристичні локації листопада 2024 на Львівщині. До топ 5 потрапили: заповідник Тустань, Національний природний парк «Сколівські Бескиди», музей «Дрогобиччина», музей «Сколівщина» та Дрогобицька ратуша.

Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації

"Найпопулярніші туристичні локації на Львівщині, які відвідували мандрівники: заповідник Тустань – 9581, НПП «Сколівські Бескиди» – 4000, музей «Дрогобиччина» – 2878, музей «Сколівщина» – 1634, Дрогобицька ратуша – 1282 туристи", –  йдеться у повідомленні.

Тустань

Фортеця, яка немає аналогів у світі за способом будівництва, а також одне з семи чудес України – розташована на Сколівщині. 

Тустань.Тустань. Фото: tustan.ua

Тустань як дерев’яну фортецю заснували в другій половині 9 століття племена Білих Хорватів, проіснувала вона до середини ХІІІ ст., коли необхідність в ній відпала. Тустань була свого часу важливим стратегічним пунктом і охороняла західні рубежі Київської Русі та пізніше Галицько-Волинського князівства. Історики згадували її в літописах та ставили поруч з такими відомими містами, як Львів, Галич, Перемишль, Любачів, Теребовля, тощо. Крім важливого оборонного значення, фортеця також була митним центром у Карпатському регіоні. Купці, що рухались через терен Галичини, повинні були тут зупинитись і сплатити мито. 

Унікальність Тустані – у забудові, яка існувала на скелях багато століть тому. Археологи з’ясували: споруджуючи неприступну дерев’яну фортецю, древні майстри використовували заглиблення в камені для закріплення дерев’яних конструкцій. Дерева давно немає, а сліди в камені збереглися й досі. Сучасники не втрачають надії у майбутньому повністю відбудувати унікальну фортецю. 

Сколівські Бескиди

Це Національний природний парк в Українських Карпатах, розташований у південній частині Львівської області, що охоплює частини басейнів річок Стрий та Опір. Найвища його точка — гора Парашка (1268 метрів).

Площа парку величезна – 35684 гектарів. На його території є багато неймовірних місць, які перехоплюють подих: гори, річки, струмки, водоспади, озера... Аби відвідати усі навіть відпустки може видатися замало, не те, що вікенду. 

Музей «Дрогобиччина»

Музей «Дрогобиччина».Музей «Дрогобиччина». Фото: facebook.com/drohobych.museum.

Це багатопрофільний музейний комплекс, що репрезентує кілька напрямків: краєзнавчий, художній, архітектурний, природничий, історичний, меморіальний.
Фондова збірка музею нараховує близько 55 тисяч одиниць збереження. Загальна площа експозиції становить 2600 "квадратів".

Музей «Сколівщина»

Музей «Сколівщина».Музей «Сколівщина». Фото: vidviday.ua.

Бойківське містечко Сколе на річці Опір, оточене зі всіх сторін високими горами, окрім мальовничої природи має давню і славну історію, про яку можна дізнатися в музеї «Сколівщина».

Його експозиція розміщена у п'ятьох кімнатах. Тут є невеликий зоокуточок, елементи бойківського лісопромислу, сільськогогосподарського реманенту, народних ремесел, інтер’єр бойківської хати, військова атрибутика, раритети часів І та ІІ Світових воєн, стенди з фотографіями вояків УПА і ще багато цікавого. 

Дрогобицька ратуша 

Ще однією популярною туристичною локацією Дрогобича є вежа Ратуші. Піднятись на найвищу точку міста солеварів, відчути зсередини атмосферу старої будівлі, послухати легенду та оглянути механізм великого годинника, а потім насолоджуватись спогляданням міста з висоти пташиного лету – це незабутні емоції, які доступні всім охочим.

Аби піднятися на Ратушу, слід звернутись у Туристично-інформаційний центр, який знаходиться на першому поверсі будівлі, та придбати квиток. Тут також можна замовити екскурсію, взяти мапу, вибрати сувеніри. 

Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах