Львів'янину на замітку: скоро будемо платити не за кубометри газу, а за "калорії"

Новина - Комуналка - Львів'янину на замітку: скоро будемо платити не за кубометри газу, а  за "калорії"

Новина - Комуналка - Львів'янину на замітку: скоро будемо платити не за кубометри газу, а за "калорії"

Комуналка
24 грудня 2015 17:16

Директор ТОВ "Львівгаззбут" Марія Прохоцька  зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями.

Згідно з фізичними законами, якщо до газу, який постачається населенню, потрапить лише 5 відсотків повітря, то станеться вибух. Тож якби до газу справді додавали повітря, то в Україні постійно вибухали би газопроводи. Так відповіла на закиди про те, чи додається до газу повітря чи інші суміші, директор ТОВ “Львівгаззбут” Марія Прохоцька під час круглого столу на тему "Кроки для створення стратегії розвитку газової галузі Львівської області", який відбувся сьогодні, 24 грудня,  у Львівському прес-клубі.
- На щастя, цього не відбувається, отже це свідчить, що такого нема. І я не розумію як можна в трубу, де є певний тиск, щось ще закачати. Отже треба мати компресор, а він дорогий. Це і економічно не вигідно, і небезпечна суміш, - каже вона. 
За її словами, якість газу і його калорійність визначає "Укртрансгаз" під час передачі газу у мережі "Львівгазу".

Марія Прохоцька також зазначила, що в кодексі газорозподільної мережі передбачено, що з 1 квітня 2016 року газ буде розцінюватися не за кубічними метрами, а за енергетичними показниками, тобто за кілокалоріями, кілоджоулями.  
- Ми не зовсім розуміємо, як це буде здійснюватися на практиці, але теоретично ми розуміємо, що "Львівтрансгаз" буде подавати газ мережі і буде давати паспорт на цей газ. І будуть відповідні формули, за якими кубічні метри перетворюватимуться в калорії. І в рахунках це буде відображатися, - каже Марія Прохоцька.

Перший заступник голови правління ПАТ "Львівгаз"  Володимир Король зауважив, що найбільш вибухонебезпечними зараз є старі газові плити та колонки. 
- Населення Львівської області користується майже 500 тисячами одиницями морально та фізично застарілого обладнання. Як правило, ці прилади є у пенсіонерів. Вони не мають коштів замінити ці старі газові плити чи колонки. Зона нашої відповідальності закінчується на крайньому вводі в будинок. Ми можемо сказати, що це не наша проблема. Але вона – наша. Тому що застарілий прилад використовує газ неекономно. Крім того, цей прилад створює потенційну небезпеку, адже він може вибухнути, - каже Володимир Король.

джерело

"Львівгаз" пояснив, як подавати показники лічильника по-новому

Де у Львові не буде світла на Новий рік: адреси

Де у Львові не буде світла на початку січня: адреси

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах