Прогулянки на свіжому повітрі дуже важливі для нормального фізичного розвитку дитини першого року життя. Вони сприяють зміцненню опорно-рухового апарату і покращенню координації рухів, а такоє стимулюють сенсорне сприйняття та загальну активність малюка. До того ж виходи можуть стати приємним проведенням часу не лише для немовляти, але й для батьків, особливо якщо вибрана зручна і надійна прогулянкова коляска. У статті розповідаємо, як саме прогулянки впливають на розвиток малюка.
Моторика — це сукупність рухових навичок, які дитина опановує в процесі росту. Є дрібна моторика, тобто маніпуляції руками, та загальна — рухи всього тіла. Прогулянки сприяють розвитку обох цих складових, оскільки під час перебування на вулиці малюк:
Регулярні прогулянки допомагають дитині поступово освоювати нові рухові навички, зміцнювати м'язи й покращувати роботу вестибулярного апарату.
Координація рухів є необхідною для формування правильної ходи, рівноваги та подальшого фізичного розвитку. Вона залежить від роботи мозку, м’язів та нервової системи. Прогулянки дають дитині можливість експериментувати з рухами, долати нерівності поверхні, змінювати напрямок руху та адаптуватися до різних умов.
Для дітей, які тільки вчаться ходити, важливо мати можливість практикувати навички рівноваги. Наприклад, ходьба по траві чи піску вимагає від дитини більше зусиль, ніж пересування на рівній поверхні, що стимулює розвиток м'язів стоп і покращує координацію.
Щоб прогулянки сприяли максимальному розвитку моторики та координації дитини, варто дотримуватися кількох правил:
За можливості варто виходити з дитиною на прогулянку хоча б раз на день. Тривалість має складати мінімум одну годину. В теплу пору року можна гуляти по два рази на день — вранці і ввечері, коли сонце не надто активне. Прогулянки взимку не менш корисні, але їхня тривалість залежить від погодних умов та віку дитини: в середньому педіатри радять перебувати на вулиці близько 60 хвилин.