Роль прогулянок для розвитку моторики та координації у малюків

Суспільство
01 квiтня 14:49

Прогулянки на свіжому повітрі дуже важливі для нормального фізичного розвитку дитини першого року життя. Вони сприяють зміцненню опорно-рухового апарату і покращенню координації рухів, а такоє стимулюють сенсорне сприйняття та загальну активність малюка. До того ж виходи можуть стати приємним проведенням часу не лише для немовляти, але й для батьків, особливо якщо вибрана зручна і надійна прогулянкова коляска. У статті розповідаємо, як саме прогулянки впливають на розвиток малюка.

Роль прогулянок для розвитку моторики та координації у малюків - фотоРоль прогулянок для розвитку моторики та координації у малюків - фото

Вплив прогулянок на розвиток моторики

Моторика — це сукупність рухових навичок, які дитина опановує в процесі росту. Є дрібна моторика, тобто маніпуляції руками, та загальна — рухи всього тіла. Прогулянки сприяють розвитку обох цих складових, оскільки під час перебування на вулиці малюк:

  • спостерігає за навколишнім середовищем і реагує на подразники, тренуючи м'язи очей та шиї;
  • тягнеться до предметів, торкається поверхонь, грається піском, камінчиками і листям, що розвиває дрібну моторику;
  • повзає, ходить, бігає та переступає перешкоди, що покращує відчуття балансу і координацію.

Регулярні прогулянки допомагають дитині поступово освоювати нові рухові навички, зміцнювати м'язи й покращувати роботу вестибулярного апарату.

Важливість координації рухів у ранньому віці

Координація рухів є необхідною для формування правильної ходи, рівноваги та подальшого фізичного розвитку. Вона залежить від роботи мозку, м’язів та нервової системи. Прогулянки дають дитині можливість експериментувати з рухами, долати нерівності поверхні, змінювати напрямок руху та адаптуватися до різних умов.

Для дітей, які тільки вчаться ходити, важливо мати можливість практикувати навички рівноваги. Наприклад, ходьба по траві чи піску вимагає від дитини більше зусиль, ніж пересування на рівній поверхні, що стимулює розвиток м'язів стоп і покращує координацію.

Роль прогулянок для розвитку моторики та координації у малюків - фотоРоль прогулянок для розвитку моторики та координації у малюків - фото

Як зробити прогулянки ще кориснішими

Щоб прогулянки сприяли максимальному розвитку моторики та координації дитини, варто дотримуватися кількох правил:

  1. Надавати малюку свободу рухів. Рекомендується дозволяти вставати з коляски, ходити босоніж по траві або піску, пробувати нові рухи, лазаючи по горках та інших спорудах на дитячому майданчику.
  2. Залучати до активних ігор. Гра в доганялки, кидання м’яча та інші цікаві заняття допомагають малюку зміцнювати м’язи та покращують координацію.
  3. Розширювати сенсорний досвід. Варто давати дитині можливість торкатися різних поверхонь, спостерігати за природою, слухати звуки.

За можливості варто виходити з дитиною на прогулянку хоча б раз на день. Тривалість має складати мінімум одну годину. В теплу пору року можна гуляти по два рази на день — вранці і ввечері, коли сонце не надто активне. Прогулянки взимку не менш корисні, але їхня тривалість залежить від погодних умов та віку дитини: в середньому педіатри радять перебувати на вулиці близько 60 хвилин.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах