У Стрийському парку почали відновлювати оранжерею

фото з сайту tvoemisto.tv

фото з сайту tvoemisto.tv

Події
26 квiтня 2016 16:29

У Стрийському парку закінчують роботи з відновлення оранжереї. Також відновлено кювет, що поруч з оранжереєю. Роботи розпочали  у жовтні минулого року  і планують закінчити до травня цього року.

З 2006 року оранжерея, яка була однією з окрас Стрийського парку, припинила своє функціонування, у зв’язку з чим втрачено природоохоронний об’єкт, який, в першу чергу, виконував еколого-просвітницьку роль у житті мешканців та гостей міста.

У 2015 році управління екології та благоустрою департаменту містобудування Львівської міської ради ініціювало відновлення оранжереї у Стрийському парку. При виконанні робіт використані сучасні матеріали, зокрема дах влаштовано з прозорої полікарбонатної плити, встановлено сучасні склопакети. Обігрів забезпечують 2 твердопаливних котли та 24 радіатори. Також відновлено систему вентиляції та поливу та влаштовано фонтан у декоративному басейні оранжереї. Проведено і зовнішні опоряджувальні роботи. Такий підхід до ремонтних робіт дозволив мінімізувати витрати на майбутнє її утримання.

Водночас, під час проведення робіт з реконструкції оранжереї, вдалось також відновити бювет поруч з нею, наповнення якого відбувається з міського водопроводу. "Він вже кілька десятків років не функціонував. До нього підведена питна вода, то ж мешканці, які відчуватимуть спрагу, зможуть безпечно відновити баланс води в своєму організмі, і далі споглядати красу Стрийського парку", - зазначив начальник управління екології та благоустрою ЛМР Андрій Галушка.

Роботи виконував ФОП "Луць В. Г". Загальна вартість робіт – 1 156,2 тис. грн.

Зараз актуальним є питання наповнення оранжереї рідкісними та екзотичними рослинами з дотриманням всіх фітосанітарних вимог та правил.

"Як тільки закінчать ремонтні роботи, зробимо фітокарантин, щоб вбити всіх можливих шкідників, аби потім можна було безпечно розмістити рослини в самій оранжереї. Зараз проводимо опрацювання щодо можливих рослин. Ботанічний сад Лісотехнічного університету звернувся з пропозицією надати нам безкоштовно кілька пальм, Ботанічний сад Університету ім.І.Франка теж зголосився допомогти. Окрім цього, ми передбачили  у бюджеті невеличку суму грошей, щоб можна було закупити і інші види рослин, які були б цікаві і популяризували екоосвіту у місті.

"Після відновлення, оранжерея слугуватиме не тільки виставковим залом, а планується також залучати студентську, учнівську молодь до догляду за експонатами та проводити навчально-пізнавальні заняття", - зазначив Андрій Галушка.

Львів у новинах:

У школах Львова з’являться англомовні табори для школярів: де та коли

Обливаний понеділок у Львові: мокрі локації

Зростання тарифів і зарплат: що зміниться для львів'ян з 1 травня

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах