Де і як оформити ID-паспорт у Львові

Де і як оформити ID-паспорт у Львові

Президент Петро Порошенко підписав закон щодо запровадження нових пластикових внутрішніх паспортів (ID-карток), які починають видавати з жовтня 2016 року. Як у Львові відбуватиметься процес заміни звичайного паспорта на ID-картку; які переваги нових документів та де львів’яни зможуть їх оформити, – розповіла Tvoemisto.tv Марта Комарницька, речниця Львівського обласного управління міграційної служби.

"Із жовтня 2016 року для усіх громадян України замість книжечок внутрішніх паспортів виготовлятимуть паспорти у вигляді ID-карток. Вони – безпечні, їх неможливо підробити, – зазначає Марта Комарницька. – Ці паспорти видаватимуть тепер з 14-тироків. Перший паспорт буде безкоштовним. Змінювати їх доведеться кожні 10 років".

Дані заноситимуть у чіп, вбудований в ID-картку. Там буде також зазначено ідентифікаційний код, відбитки пальців та цифровий підпис. Якщо, наприклад, громадянин змінюватиме місце прописки, то ці дані вноситимуть у чіп. Окрім того, ID-картки міститимуть інформацію про дітей і шлюб: також можна буде оновлювати."Заміна не є обов’язковою, – каже Марта Комарницька. – Тобто якщо вам після 1 жовтня не виповнюється 14, 18, 25, 45 років, то йти і змінювати паспорт нагальної потреби немає. Аналітики підраховують, що за 4-5 років населення повністю перейде на ID-картки. Щоб не було ажіотажу, рекомендуємо приходити виготовляти новий паспорт тільки тим, у кого є нагальна потреба"

Новий паспорт видаватимуть за місцем реєстрації. Адреси та контакти районних відділів ДМС у Львові можна знайти ТУТ. Переглянути зразки нових паспортів можна за посиланням.

"Часто люди питають, чи з допомогою цього паспорту можна виїхати за кордон. Відповідь – ні, – додає Марта Комарницька. – Тут необхідно звичайний закордонний паспорт".

Читайте також: 

Все про біометричні паспорти у Львові: як, де і за скільки

У Львові почали приймати документи на нові українські паспорти

Нові електронні паспорти львів'яни будуть отримувати з 14 років