Народити в 50, пробігти 100 км за добу і пожертвувати власним похороном: львівські бабусі, які не захотіли жити, як усі

Народити в 50, пробігти 100 км за добу і пожертвувати власним похороном: львівські бабусі, які не захотіли жити, як усі

У Міжнародний день людей похилого віку, VG Львів пригадав неординарних бабусь Львівщини, які на старості років збурили мережу яскравими вчинками.


Біжіть, бабці, біжіть

61-річна Ольга Стадник і 69-річна Лариса Лабарткава – львівські бабусі, які кожен день починають з бігу і закінчують його ним же. Їх не зустріти на лавочці біля під’зду за обговоренням довжини спіднички школярки з сусіднього будинку, чи в черзі за ліками в аптеку, чи за дискусією на тему нікчемності влади у львівському трамваї… 

Бабуся Оля на чемпіонаті України з 48-годинного бігу посіла перше місце серед жінок віком 60+ і встановила новий рекорд України у цій категорії. 

На чемпіонаті України з 48-годинного бігу львів’янка Ольга Стадник посіла перше місце серед жінок віком 60+.

На чемпіонаті України з 48-годинного бігу львів’янка Ольга Стадник посіла перше місце серед жінок віком 60+.

Бабуся Лариса виборола друге місце у 48-годинному забігу "Самоперевершення", який у березні відбувся у Білорусі. При тім, що змагання відбувалися в складних умовах – температура знижувалася до 16-20 градусів морозу, однак пенсіонерка не зійшла з дистанції.

69-річна львів'янка Лариса Лабарткава була найстаршою учасницею забігу.

69-річна львів'янка Лариса Лабарткава була найстаршою учасницею забігу.

Львівські бабусі переконані: – рух - це життя! 


Похорон почекає

89-річна бабуся з львівського мікрорайону Рясне Теодозія Козій стала однією зі співзасновників громадського ресторану Urban Space 500, зробивши внесок розміром 1000 доларів. 

89-річна Теодозія Козій зі Львова відмовилася від гучного похорону заради створення ресторану.

89-річна Теодозія Козій зі Львова відмовилася від гучного похорону заради створення ресторану.

За інформацією авторів проекту, бабуся Дозя має невеличкий пай землі біля хати і шалене бажання працювати. Саджає помідори, картоплю, кукурудзу. І хоч давно зрозуміла, що садівництво – то не найвигідніша справа, але традиція – є традиція.

"Щоб фінансово не навантажувати своїх дітей і внуків, я довгий час відкладала пенсію, щоб самостійно організувати ритуал свого похорону. Могила, хрест, місце на цвинтарі ну і всякі похідні речі. Та повезло, що виховала прогресивних внуків, які сказали, що ті ритуали тепер не в тренді, і що взагалі можна кремуватися за невеликі гроші. То я вирішила вкласти свій капітал в щось, що триває і має сенс. І в тому сенсі найкращими порадниками виявилися мої ж внуки. Я подивилася декілька відео про ресторан Urban Space 100, про плоди його праці в Івано-Франківську, пильно вивчила історію Інша Освіта/Insha Osvita і вирішила, що це гідні люди і їм можна довірити свої заощадження. Взагалі, я вірю в проекти, які творять спільноти. Тому ми з двома внуками вирішили вкласти й свою лепту в справу, яка безперечно змінює Україну на краще", – розповіла zaxid.net бабця Дозя.


Вік коханню не завада

Їй – 50, йому – 60. У Рити Присяжненко й Ігора Бандрівського з Львівщини цьогоріч народилася дівчинка Анна-Марія. 

Про те, що чекають на дитину, пара дізналася випадково: про вагітність жінці повідомив гінеколог під час планового огляду.

"Були у нас випадки і 40 років, й 42, 45, але 50 - це вперше. Ми народили шляхом кесаревого розтину красиву, здорову дівчинку Анну-Марію, вагою 3900 і зростом 56", - розповідала "СТБ" завідувачка відділення Старосамбірської лікарні Орися Бронецька. 

"Тепер я повинен жити 100 років - іншого варіанту немає. Тільки, може, сина народити", - пожартував батько дівчинки. 

До слова, для новоспеченого татуся це перша дитина. А ось Рита Присяжненко має дорослого сина і кілька років тому, навіть, стала бабусею. 

ДИВИСЬ ЩЕ:

Поступися місцем: у львівській маршрутці бабуся поколола чоловіка шилом

Бабуся з шилом: з’явилися нові подробиці нападу на пасажира львівської маршрутки

"У неї такий спосіб життя": онука бабусі, яку знайшли в полі розповіла свою версію подій

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram