Акцію "Відкритий чек" у Львові зірвали голодні студенти: що кажуть ресторатори

Відвідувачі львівських ресторанів могли платити за своє замовлення стільки, скільки вважали за потрібне.

Відвідувачі львівських ресторанів могли платити за своє замовлення стільки, скільки вважали за потрібне.

Події
21 жовтня 2018 09:31

У п’ятницю, 19 жовтня, відвідувачі львівських ресторанів могли платити стільки, скільки вважали за потрібне. Зробивши замовлення і закінчивши з трапезою, у рамках "Бієнале довіри" клієнти отримували від офіціантів "Відкритий чек". Акція поширювалася на всі страви і напої закладів, окрім алкоголю. В Україні такий захід провели вперше, про задоволеними не залишилися ні відвідувачі, ні ресторатори. У Львові багато закладів були змушені припинити акцію вже через кілька годин. 

Читай також: "Бієнале жлобства": як львів’яни відреагували на "відкритий чек" у ресторанах.

Як пише Zaxid.net у кафе "Біля Діани" на площі Ринок акцію "Відкритий чек" припинили о 13:00. Як розповіла PR-менеджерка "Холдингу емоцій "!FEST" Оксана Ємець, приблизно 50% клієнтів платили суттєво менше, ніж було вказано у їхніх рахунках. Це були здебільшого студенти, які перед тим, як робити замовлення, перепитували, чи бере заклад участь у соціальній акції, тобто приходили, щоб просто дешево поїсти.

Власник цукерні "Під золотою зіркою" Андрій Іонов також розповів, що приблизно 30% клієнтів того дня – це були студенти, що хотіли безкоштовно поїсти.

"Були й кричущі випадки, коли приходили молоді люди, робили замовлення на 600-700 грн, а залишали 10 грн. Коли їх питали: "Чому так? Що вас не влаштовує?" Відповідь була така: "Ну сьогодні ж довіра". Купами ходили студенти і питали чи тут у вас довіра [Бієнале довіри]", – розповів Андрій Іонов. "Уява [про цю акцію] у них була хибна. Вони сприйняли це, що ідіоти-ресторатори, зажерливі буржуа, вигадують собі якісь смішні речі. Чому б не скористатися?", – вважає Андрій Іонов.

Акцію "Відкритий чек" у Львові зірвали голодні студенти: що кажуть ресторатори фото

У ресторані Bratello – Italian Grill на вул. Корнякта клієнти залишали від 5% до 50% від суми у чеку і тут акцію припинили о 15:00. У піцерії "Тісто" на Староєврейській клієнти лишали символічну платню за страви (10-15% від вартості). Тут акція "Відкритий чек" діяла лише на сезонне меню і завершилась передчасно о 16:00.

У двох ресторанах "Хінкальня" у провулку Крива Липа та вулиці Федорова акцію завершили о 16:00. Керівниця "Хінкальні" у Кривій Липі Віра Дума також заявила про те, що клієнти, які залишали не більше 10-20 грн – це молодь. Працівників закладу здивувало, що такі клієнти в основному замовляли недорогі страви, але у надмірній кількості.

У ресторані "Голодний Микола", що на виїзді з міста, акцію завершили о 16:00. Як розповів а дміністратор Володимир, лише 10% відвідувачів платили за рахунками, інші, за його словами, залишали дуже мало грошей. Наприклад, чек групи відвідувачів становив 2400 грн, а залишили вони всього 40 грн. Частина компанії, що резервували столики у закладі на вечір, дізнавшись, що акцію припинено, просто йшли геть.

Акцію "Відкритий чек" у Львові зірвали голодні студенти: що кажуть ресторатори фото 1

У п'яти закладах мережі Pizza Celentano Ristorante акцію "Відкритий чек" завершили через збитковість о 15:00. Але деяких клієнтів це не зупиняло. "Ми попереджали людей, що акція вже не діє. Але були такі, що замовили, поставили на стіл і просто йшли", - розповіла адміністраторка піцерії на вул. Володимира Великого Дарина.

На студентів, що не розраховуються за замовлення, нарікають і у "Трапезні Ідей" на Валовій та у Cafe 1, що на площі Катедральній. В обидвох закладах молоді люди залишали 10-15% від суми у чеку.

"Адміністратор розповідав, що після 18:00 почали приходили студенти, які зі сміхом підписували чек "У нас нема грошей. Дякуємо, ми до вас ще прийдемо". Дуже багато таких "автографів" залишали на звороті чеків. Але для нас це цікаво, бо Бієнале довіри ми створювали, щоб пробудити інтерес до втрат. Ми втратили відчуття довіри, а його треба якось повертати", – сказав власник "Трапезни Ідей" Олесь Дзиндра.

З "голодними студентами" мали справу усі заклади. Натомість у більшості ресторанів відзначають, що постійні клієнти та іноземці сплачували за чеком, а іноді залишали ще й щедрі чайові. Тобто збитки закладам робили нові нетипові відвідувачі.

Загалом, я незадоволена акцією, бо я готова отримати меншу суму від свого клієнта, який обґрунтує, що було не так в обслуговуванні або чим йому не сподобався чек. Але я не готова слухати хамство невихованого студента і отримувати за це 10 грн", - розповіла директорка пабу "Дублін" на вул. Вірменській Світлана Ускова.

Серед закладів, які не відчули збитків – два веганських, ресторан Leopolis Restaurant та бар "Вежа".

Акцію "Відкритий чек" у Львові зірвали голодні студенти: що кажуть ресторатори фото 2

Адміністраторка панорами-бару "Вежа" Анастасія акцією задоволена, бо більшість клієнтів залишали оплачували від 50% до 100% вартості замовлень і лишали чайові. Лише кілька людей залишили відверто мало.

За словами власника ресторану веганської їжі OM NOM NOM Олега Мацеха, протягом 19 жовтня заклад відвідало у півтора рази більше клієнтів, ніж зазвичай і заклад збільшив денну виручку на 50%. При цьому люди не лише розраховувалися за їжу, а й лишали щедрі чайові. Після того як більшість закладів передчасно завершили акцію, в OM NOM NOM почали масово збігатись підлітки, щоб безкоштовно поїсти, зазначив Мацех: "Це відбувалось протягом двох останніх годин роботи закладу. Почали приходити підлітки, і вони шукали халяву. Їм були не цікаві цінності. Однак ці кілька відсотків втрат нам погоди не зробили".

У веганському кафе "Аґрус" на вул. Рилєєва 85% гостей розрахувались за чеком, 5% залишили суттєві чайові і лише 10% гостей оплатили 60% від суми у чеку. Акція у цьому закладі також тривала до кінця дня.

ДИВИСЬ ЩЕ:

Макове молоко, бензинівка і "Оргазм": ТОП-5 дивних напоїв у пабах і ресторанах Львова

Тримай каву міцніше: центром Львова хочуть запустити трамваї-ресторани

Смачно, аж нудить: ТОП закладів Львова, де масово труїлися відвідувачі

Читайте всі новини на нашій сторінці в Facebook та в Телеграм

Підписуйтеся на нас в Іnstagram

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах