У МОЗ розповіли, як і кому пити каву, щоб не нашкодити здоров’ю
У Мінздоров’я розповіли, як і кому пити каву, щоб не нашкодити здоров’ю. Вона, навіть, приносить користь, якщо споживати її помірно заради задоволення, а не стимуляції мозку. Про це
Єдиного правила про користь, шкоду та вплив кави на організм немає. Різним людям та за різних обставин кава може як бути корисною, так і шкодити. Кава містить кофеїн та низку поліфенольних сполук та ефірних олій. Фенольні сполуки кави називають хлоригенові кислоти. Саме вони передусім зумовлюють корисний вплив кави на здоров’я.
У 2016 році каву виключили із переліку потенційно канцерогенних сполук, і внесли до списку речовин з протипухлинною дією. Зараз каву визнають як елемент здорового раціону.
За словами Уляни Супрун, дослідження показали, що кава добре впливає на різні процеси в організмі, серед яких:
Для більшості людей кава не може нашкодити здоров’ю, а навпаки приносить користь
Нашкодити здоров’ю кава може, у трьох випадках:
Аби визначити, скільки кави можна пити, варто зважати на власні відччуття. Офіційні джерела найчастіше радять пити до чотирьох порцій кави на день – еквівалент 400 мг кофеїну. Каву можна пити вагітним жінкам, але 1-2 рази на день.
Кава у поєднанні із цигарками збільшує задоволення від того і другого, подовжує дію кави, тобто сповільнює знешкодження кофеїну, а в деяких людей покращує знешкодження бензопірену сигаретного диму.
Якщо вам варто "зробити ривок", але сил немає, випийте кави і поспіть 15 хвилин. Під час сну в мозку стане менше аденозинових рецепторів, і кофеїну буде легше заблокувати решту. Такий трюк допоможе почуватися бадьоріше. Зокрема, очільниця МОЗ радить не пити каву, а також інші напої, надто гарячими, бо це збільшує ризик раку стравоходу.
Щоби кава приносила користь та залишалася елементом здорового раціону, її варто споживати помірно та керуватися відчуттями свого організму.
ДИВИСЬ ЩЕ:
По яблучку щодня: Супрун розповіла про користь червонобоких
Менше плюшок, більше води і руху: у МОЗ розповіли, як зберегти здоров'я
Щойно з дерева чи в таблетках: у МОЗ розповіли, як правильно вживати вітаміни
Читайте всі новини на нашій сторінці в
Підписуйтеся на нас в