Посадив Іван Франко: у Львові збирають гроші на дороговартісне лікування старої груші

Посадив Іван Франко: у Львові збирають гроші на дороговартісне лікування старої груші.

Посадив Іван Франко: у Львові збирають гроші на дороговартісне лікування старої груші.

Події
09 жовтня 2020 10:49

У Львові збирають гроші на порятунок старої груші, яку посадив Іван Франко. На дороговартісне лікування 118-річного дерева потрібно 70 тисяч гривень. Читайте всі новини Львова.

Частину грошей планують зібрати на благодійному аукціоні малярських робіт львівських художників «Портрет Франкової груші», який відбудеться 23 жовтня о 18.00 у Львівському музеї Івана Франка, який і займається порятунком унікального дерева. 

В'янути грушка почала півроку тому: швидше, ніж зазвичай, опало її листя, на гілках майже не було плодів, а всередині стовбура знайшли кілограми сміття.

Посадив Іван Франко: у Львові збирають гроші на дороговартісне лікування старої груші. Фото: Дім Івана Франка.Посадив Іван Франко: у Львові збирають гроші на дороговартісне лікування старої груші. Фото: Дім Івана Франка.

Як розповіла Tvoemisto.tv наукова співробітниця музею ім. Івана Франка Богдана Мелих, перший етап лікування груші вже завершили. Арборист повністю вичистив середину дерева від сміття та цегли. Далі планують омолодити крону, вилікувати деревину від грибка та обробити від шкідників. До роботи приступлять щойно опаде листя.

«Для порятунку «живого експонату» – єдиного дерева з Франкового саду, що дожило до наших днів, потрібно більше 70 тисяч гривень. Музей таких грошей не має. Тож ми розпочали низку благодійних заходів, першим із яких став мистецький пленер. «Портрети» груші, які львівські митці створили під час пленеру, зараз всі охочі можуть оглянути на виставці, яка триватиме ще кілька тижнів. За благодійні внески небайдужих друзів Дому Франка ми якраз оплатили працю арбориста та витратні матеріали на першому етапі. Зараз у планах – влаштувати великий благодійний аукціон. Художники, які малювали дерево, подарували музею свої роботи. Маємо надію, що з їх продажу зберемо щонайменше половину суми», – розповіла Богдана Мелих.

Наступні етапи з порятунку дерева продовжать вже з весни наступного року.

Нагадаємо, на львівських вулицях з’являться живоплоти. У парку Івана Франка вже висадили кілька сотень кущів бирючини. Жовплоти дозволять не лише незвично озеленити місто Лева, але й зекономити на парканах і посприяти гніздуванню птахів.

Це чат - пиши та читай 👇
Ого! ти доскролив до нашого чатбота 😏
Тепер у тебе є можливість налаштувати його під себе і дізнаватися важливий контент першим, щоб розповідати друзям
Тільки пошта, тільки хардкор 🤘
Ми в соцмережах