З днем народження, Львове: цікаві факти про місто

З днем народження, Львове: цікаві факти про місто


• Місто отримало назву на честь імені сина короля. Було засновано в 1256 році королем Данилом Галицьким, який назвав місто на честь свого сина – Лева.

• У Львові найбільша кількість архітектурних пам’яток України – 2500, а весь центр Львова з 1998-го року знаходиться в списку світової спадщини ЮНЕСКО.

• Фільм “Старики-розбійники” з Юрієм Нікуліним знімали у Львові. У 1970 році Львів жив в атмосфері кінозйомок. Практично всі вуличні сцени цієї стрічки були зняті у Львові.

• Програмне забезпечення для голлівудських фільмів роблять у Львові. Мало хто знає, що спецефекти для фільмів “Спайдермен”, “Гаррі Поттер”, “Халк” і багатьох інших створювалися саме тут.

• Львів – місто студентів. Кожен п’ятий у Львові – студент. У місті налічується 26 університетів. Найбільшими є ЛНУ імені Івана Франка і “Львівська Політехніка”.

• Львів – фестивальна столиця. Щорічно в місті відбувається понад 100 фестивалів. Традиційними для Львова є фестивалі класичної музики, вуличного театру, свята кави, шоколаду і пампушок. До речі, вже протягом двох років саме у Львові проходить один з найбільших в світі джазових фестивалів.

• У Львові найбільша концентрація музеїв в Україні – 60, їх архітектура належить до епох ренесанс, бароко і класицизм. Загляньте в знамениті “Дзіґу”, “Музей ідей”, “Зелену канапу” і “Сливку”. Музейні фонди Львова нараховують 36,5 тисяч експонатів.

• Львів – місто винаходів. Саме у Львові започаткована перша в Україні залізниця, відкрито перший в Україні готель, заснований професійний театр і перша українська школа. А також винайдено першу у світі гасову лампу і запущена повітряна куля.

• Аеропорт імені короля Данила Галицького – один з найбільших у Східній Європі. Знаходиться в 6 км від центру міста. У 2012 році був відкритий новий термінал і продовжено злітно-посадкову смугу, яка тепер дозволяє приймати великі літаки. Пропускна спроможність аеропорту складає 2 тис. Пасажирів на годину.

• У Львові відбувся перший український футбольний матч. Сталася ця знаменна футбольна подія 14 липня 1894 року у львівському Стрийському парку. Зіграли між собою дві команди – Львова і Кракова. Львів отримали чисту перемогу.

• У Львові є вулиці, назви яких ніяк не присвячені до історії Львова, і України в цілому – вулиці Джона Леннона, Джорджа Вашингтона, Авраама Лінкольна.

Нагадуємо, що за підтримки Львівської міської ради було запущено додаток LvivTransportTracker для відстеження інформації про громадський транспорт Львова в реальному часі.

Львівська ратуша: якою вона була раніше (цікаві факти)

Дівчина здивувала Інстаграм світлинами львівських під’їздів

Чорна кам’яниця у Львові: таємниці архітектурної перлини площі Ринок

Невідомий Львів: як і коли з’явилась львівська поліція

Історія Львова: 21 захоплююче відео

Як виглядав середньовічний Львів: враження очевидця

Невідомий Львів: історія площі Теодора

120 років тому у Львові була канатна дорога (раритетні фото)

Львівські розваги довоєнних часів: найвідоміші дансинги

Лупанарії та будинки розпусти Львова: де і як розважалися чоловіки у давнину

Львівська ратуша: якою вона могла бути

Дивимось старий Львів: як виглядали відомі місця 100 років тому

Невідомий Львів: Кастелівка, палац Сосновського та вілла на "Хресті"

Невідомий Львів: таємниці двориків - привиди, винні підвали, падаючі аероплани

Львівський трамвай: історія найромантичнішого виду транспорту

Невідомий Львів: як львів'яни "звалили з ніг" Толстого

Невідомий Львів: готель для письменників, шаха та імператора

Історія кінотеатру “Копернік” – одного з найдавніших у Львові

ТОП-10 старовинних кінотеатрів Львова

Невідомий Львів: як річка Полтва зникла з вулиць міста, та стала підземною

Як будували Львівську Оперу: історія та фоторепортаж

Точка