19-й день війни: Що відбувається у Львові 14 березня.
Триває 19-й день війни Росії проти України. У ці важкі дні Львів став столицею евакуації – сюди щодня прибувають 20-30 тисяч вимушено переміщених осіб. Втім, місто Лева з усіх сил намагається повернутися до нормального життя. Сьогодні, 14 березня, у школах відновили навчання. Запрацювали торгові центри, ресторани та кав'ярні. Окрім того, у місті відкрили цілодобовий польовий госпіталь.
Зараз все найоперативніше у нашому Telegram-каналі. Підписуйтесь, щоб бути в курсі найважливішої інформації
З понеділка, 14 березня, всі заклади загальної середньої освіти Львівської міської територіальної громади відновили освітній процес. Учні навчаються з використанням дистанційних технологій.
«Незважаючи на надскладну ситуацію, ми повинні жити, і Львів показує максимальну спроможність в цьому процесі. Ми сьогодні відновили навчання у львівських школах в онлайн-форматі. Понад 67 тисяч львівських дітей зареєструвались сьогодні на онлайн-навчанні. Орієнтовно 1000 дітей, які приїхали тимчасово з інших регіонів України, навчаються разом з нашими учнями. Частина з них вчиться безпосередньо у школах, де вони зараз проживають, інша ж частина просто долучається онлайн», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.
За його словами, для того, щоб організувати навчання для дітей з числа внутрішньо переміщених осіб, одному із батьків необхідно подати заяву у заклад освіти, що розташований найближче до місця їхнього тимчасового перебування.
Зазначимо, що дитсадки у Львові поки що не працюють.
На паркінгу King Cross Leopolis, що на вулиці Стрийській, 30, відкрили цілодобовий польовий госпіталь.
Безкоштовну медичну допомогу тут можуть отримати вимушено переміщені особи або ті, хто постраждали від військового конфлікту. Послуги, що надаються: невідкладна допомога; хірургічна допомога; стаціонарні та амбулаторні послуги; послуги для жінок та дітей, включно з акушерством.
Польовий госпіталь працюватиме цілодобово. Допомогу надаватимуть американські лікарі та медсестри.
У Львові розпочав роботу Медіацентр «Україна», завданням якого є допомога медіа у висвітленні війни, розв’язаної росією проти українського народу, працюватиме за адресою площа Ринок, 32.
Для журналістів тут будуть: прямі ввімкнення з усієї України; актуальна інформація з усіх українських міст; пресконференції керівництва держави, урядовців та представників міста; дискусійні панелі.
Телефон довідок: +38067 652 91 97.
Львів поступово, наскільки це можливо в умовах воєнного стану, повертається до нормального життя. У місті відновлюють роботу торгові центри, магазини, ресторани, кав'ярні та деякі розважальні заклади. Так, відновив роботу львівський океанаріум, що розташований на проспекті Шевченка, 8. А від завтра, 15 березня, у Львові запрацюють кінотеатри. Йдеться про «Планету кіно» в торговому центрі Forum Lviv та Multiplex у Victoria Gardens та Spartak. Втім, у місті продовжує діяти «сухий закон», оголошений з 1 березня. Продаж алкоголю заборонений не лише у магазинах і супермаркетах, але й у закладах громадського харчування.
Львів уже прийняв понад 200 тисяч вимушено переміщених осіб та готовий і надалі приймати тих, хто цього потребує.
Станом на понеділок, 14 березня, під тимчасове житло для українців, чиї міста й села постраждали внаслідок війни РФ проти України, переформатовано 500 закладів культури та освіти міста і більше 100 приміщень релігійних організацій.
У Львові діють 7 координаційних центрів, куди вимушено переміщені особи можуть звернутись, аби зареєструватись, отримати тимчасове поселення та іншу необхідну допомогу:
Допомога біженцям у Львові: всі корисні номери телефонів для переселенців
На Львівщині збільшують кількість місць для переселенців та організовують додаткові потяги в інші міста. Про це розповів начальник Львівської обласної військової адміністрації Максим Козицький.
«Звичайно таких комфортних місць як готелі, санаторії чи пансіонати не залишилося. Але нові місця для переселенців розгортаються. Це робиться в школах, на промислових майданчиках, у садочках, бібліотеках, театрах – ми просто облаштовуємо тимчасові місця для перебування. І зі своєї сторони забезпечимо речами першої потреби і продуктами», – розповів Максим Козицький.
Житло у Львові та області: українські айтішники розробили сайт для переселенців
Загалом на Львівщині обладнано 135 тисяч місця для вимушено переміщених осіб. Станом на 12 березня в області є ще близько 18-20 тисяч вільних місць, де люди можуть перебути важкі дні. За словами Козицького, інколи набагато комфортніше жити десь в районі, ніж у переповненому Львові.
Евакуаційні потяги на Львівщині курсують до семи міст: куди саме
Додавайтеся у Viber і підписуйтеся на нас в Instagram. Обговорити цю новину можна на нашій сторінці у Facebook.